Pagrindinis

„Gegužė - mėnuo be smurto prieš vaikus“ Naujojo Daugėliškio mokykloje

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre šiemet, kaip ir kasmet, buvo skelbiama akcija „Gegužė - mėnuo be smurto prieš vaikus“. Jos tikslas buvo skatinti asmenis bendrauti be smurto, netoleruoti smurtinės kultūros, ugdyti iniciatyvą bei kūrybiškumą.

Šiais metais, pasitarę su Mokinių taryba, pasirinkome tokias veiklas, kurios mokiniams būtų malonios ir įdomios, nesudėtingos ir nereikalaujančios daug darbo bei pastangų, į kurias galėtų įsitraukti visi ir kurių rezultatas būtų matomas visai mokyklos bendruomenei.

Kiekviena gegužės savaitės veikla turėjo pavadinimą ir atitinkamas veiklas.

Pirmoji savaitė vadinosi „Draugystės gėlės“. Mokyklos klases ir kabinetus puošėme gėlėmis (laukuose skintomis ar savomis rankomis pagamintomis, sukurtomis).

Antroji savaitė – „Gerumo savaitė“. Gegužės 9 d., pirmadienį, turėjome šypsenų dieną. Tad tądien mokykloje buvo daug daugiau šypsenų. Antradienis buvo komplimentų diena. Mokiniai ir mokytojai stengėsi surasti ir pasakyti kiekvienam sutiktam bent po vieną komplimentą. Nelengva buvo. Trečiadienį buvo galima pamatyti daugiau apsikabinusių mokinių, mat vyko apsikabinimų diena. Ketvirtadienis - gerų darbų diena kai kam buvo tikras išbandymas, mat nesugalvoję ką gero padaryti, mokiniai dalyvavo socialinėje – pilietinėje veikloje: tvarkė mokyklos gėlynus, padėjo bibliotekoje ir taip tikrai nuveikė daugiau gerų darbų. Penktadienis buvo paskelbtas draugystės diena. Stengėmės gražiai bendrauti, kito neužgauti. Socialinė pedagogė 1 ir 3 kl., 2 ir 4 kl. mokiniams vedė „išdykusių peliukų“ pamokas. Jų metu mokėmės pažinti savo jausmams, suprasti nuotaikas ir emocijas, jas atskirti, valdyti savo pyktį. Mokiniai gavo ir mažas spalvinimo knygeles su pykčio suvaldymo rekomendacijomis, žaidėme „Kempiniuko nuotaikų domino“.

Trečioji savaitė - drugelių gaminimo savaitė „Drugeliai skraidinantys prasmingas sentencijas“. Mokiniai iš popieriaus gamino drugelius, rinko ir ant jų užrašė prasmingiausias klasėse aptartas sentencijas ir posakius, o paskui jais papuošė mokyklos fojė.

Ketvirtoji savaitė - akcija „Gražių žodžių takas“. Šią savaitę mokiniai iš popieriaus gamino gėlių žiedus ir ant jų rašė jiems pačius gražiausius žodžius. Šios gėlės papuošė mokyklos sporto salę, kurioje vyko graži mokyklos bendruomenės Šeimos šventė.

Džiugu tai, kad akcija nors ir nėra jau skelbiama respublikine, bet joje dalyvavo beveik visų klasių mokiniai, aktyviai įsijungė ir klasių auklėtojai.

Nuoširdus AČIŪ visam gražiam, paslaugiam mokyklos kolektyvui, ypač 5 klasės auklėtojai Rasai Žalnierukynaitei, 8 klasės auklėtojai Teresei Drabūnienei, 9 klasės auklėtojai Jolitai Bužinskienei, 10 klasės auklėtojai Jolitai Samanovičei ir dailės mokytojai Ramutei Burokaitei už puikiai surengtą akciją.

Akcijos koordinatorė socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė