Pirmą dieną su gėlėm, penktą – su pintinėm

Rugsėjis, surinkęs gražiausius vasaros išaugintus žiedus, juos įteikdamas mokinukui tarsi paliepia: „Eik, jau laikas“.

Taip jau yra, kad ruduo savo pirmąją dieną mums, Mokslo ir žinių šalies gyventojams, dovanoja kaip šventę: rankose gėlės, veiduose šypsenėlės, akyse – smalsumo kibirkštėlės.

Ir štai Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro bendruomenės nariai Rugsėjo 1 – osios šventę pradėję Naujojo Daugėliškio Šv. Joakimo ir Šv. Onos bažnyčioje klebono Jono Kardelio aukojamomis Šv. Mišiomis, ją tęsdami mokykloje išgirsta, kad yra kviečiami kartu su draugais pastatyti didelį miestą, o jo gatves pavadinti Gerumo, Mandagumo, Sąžiningumo, Rūpestingumo ir Darbštumo vardais.

Rugsėjo antrą, trečią ir ketvirtą dienomis būdami mokykloje pradėjome to didelio miesto statybą. Ir štai pirmosios savaitės pabaigai, rugsėjo 5 – ajai dienai vieni kitiems pritardami susiplanuojame netradicinės – pažintinės veiklos dieną – „Grybų ir miško šventę“. Tęsdami ankstesnių mokslo metų tradiciją, Daugėliškio girininkijos darbuotojų padedami išsirinkome arčiausiai mokyklos esantį Andrikavo mišką, pasiskirstėme darbus. Žinoma, tądien į mokyklą susirinkome nešini ne kuprinėmis, o pintinėmis. Juk ir vėl dar viena rugsėjo pirmosios savaitės šventė.

Vos tik pasibaigė pirmoji pamoka, mes visi – kas ratuoti, kas pėsti pajudėjome miško link. Nuostabiame gamtos prieglobstyje išklausėme trumpą, bet svarbią miško pamoką. O tada grybavimo čempionato dalyviai išsiskirstė kas į vieną, kas į kitą miško tankmę grybų rinkti, miško grožiu pasidžiaugti, o kai kas pasuko link laužo, ant kurio puikavosi didelis katilas grybienei. Trečioji šios dienos pamoka, trukusi vieną valandą, netrukus baigėsi ir visi sugrįžę prie laužo grybienei dar verdant tuoj susiskaičiavome pintinėse besipuikuojančius grybus, pasidžiaugėme vieni kitų rezultatais. Grybavimo čempionato komisija įvardijo ne tik čempionato nugalėtojus, kuriais tapo daugiausiai grybų surinkusi dešimtokų komanda, bet ir paskelbė įvairias nominacijas: aukščiausią grybą – beveik pusės metro dydžio raudonikį rado penktokas Virginijus Bilaišis, didžiausią grybą – devintokas Lukas Kamarauskas, keisčiausią grybą pavyko surasti socialinei pedagogei Ramunei Kliaugienei. Daugiausiai baravykų - net 39 - rado šeštokas Tadas Kisielius.

Apibendrinus rezultatus, visi buvo pakviesti pasivaišinti kvapnia grybiene, kurią išvirė puiki šeimininkių komanda.

Skirstėmės į namus, kupini įspūdžių ir praturtėję patirtimi, įgyta gamtoje - netradicinėje mokymosi aplinkoje.

Rima Cibulskienė,

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro direktorė