Paminėjome gyvūnų globos dieną

Prasmingai, išradingai ir žaismingai Pasaulinę gyvūnų globos dieną paminėjo Naujojo Daugėliškio mokinukai. Mišri mokinių grupė, lydima mokytojų V. Baltakienės, L. Gladauskienės, G. Panavienės, bibliotekininkės A. Rudakienės ir soc. pedagogės R. Kliaugienės, aplankė Paukščių kaimą, esantį Cijonuose. Programos metu mokiniai sužinojo, koks paukštis greičiausias pasaulyje, kas suka didžiausius lizdus. Vaikams paliko didžiulį įspūdį didžiausias lizdas pasaulyje, kuriame telpa net 50 žmonių. Taip pat pamatėme ir povus, visų rūšių fazanus ir daug įspūdingų kitų rūšių naminių paukščių. Aplankėme įspūdingą stručių šeimyną.

Vaikai parsivežė puikių įspūdžių iš šios išvykos. Paskaitykime, ką apie Paukščių kaimą papasakojo penktokė Roberta Paukštytė.

Spalio 3 dieną mes, penktokai su pirmokais, trečiokais ir aštuntokais, važiavome į Paukščių kaimą. Šis kaimas įsikūręs mūsų rajone, netoli Linkmenų.

Ten valgėme „Piratakį”, gėrėme kvapnių žolelių arbatą. Mokėmės rašyti plunksta ir piešti savo norus. Paukščio plunksna užrašytus norus man teko nešti į užburtą pelkę. Pelkėje tekėjo upelis. Šeimininkė pasakojo, kad tame upelyje gimęs Šrekas. Perėję pelkę ir Laimės paukštei palikę norus šaudėme iš laidynės. Tada keliavome į didžiulį lizdą, kuriame sodybos šeimininkė mums pasakojo apie paukštį Skuką.

Koks gi būtų Paukščių kaimas, jei jame nebūtų paukščių? Taigi mums parodė stručius, įvairių rūšių vištas su viščiukais, antis, žąsis, povus, fazanus, karvelius. Buvo ir kitų gyvūnų: triušiai, ožkytės, asiliukas...

Kelionės metu mes sužinojome daug įdomybių apie paukščius, atsakinėjome į pateiktus klausimus. Už kiekvieną teisingą atsakymą gaudavome prizą – plunksną.   Reikėjo surinkti kuo daugiau plunksnų. Kas daugiausiai surinko - gavo Laimės paukštės plunksną.

Buvo puiki kelionė!

Mokyklos kiemą mokyklinukai papuošė gyvūnų piešiniais ant asfalto. Pasaulinės gyvūnų globos dienos proga mokykla gavo dovanų. Steniulių šeimyna padovonojo sausumos vėžlį, taigi šia dovana džiaugiasi ne tik mažieji mokinukai, bet ir vyriausieji mokiniai.

Mokytoja Violeta Baltakienė