Paminėjome tolerancijos dieną

Jau dvyliktus metus Lietuvoje, o taip pat ir Naujojo Daugėliškio mokykloje – daugiafunkciame centre, buvo paminėta lapkričio šešioliktą švenčiama tolerancijos diena. Būtent šią dieną buvo siekiama mokiniams priminti žodžio Tolerancija reikšmę ir padaryti visuomenę pakantesnę.

Šiemet bendrojo ugdymo mokykloms bei neformaliojo ugdymo įstaigoms buvo pasiūlyta kartu paminėti šią datą ir sukurti Tolerancijos knygą. Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro socialinė pedagogė, mokinių tarybos koordinatorė Ramunė Kliaugienė pasiūlė tolerancijos knygą susieti su keksiukais. Atrodo, kaip tolerancijos dieną galima būtų susieti su tokiais kepiniais kaip keksiukai?

Tačiau vėliau visi pastebėjo, kiek kalbų ir diskusijų klasėse sukėlė ši tema. Kiekviena klasė tarpusavyje turėjo nuspręsti, kokios spalvos bus keksiukai, puošti balto ar juodo šokolado glaistu, varškiniai ar kakaviniai, dideli ar maži, su drožlėm ar saldainiukais, vienodi ar skirtingi...Buvo ruošiamasi iš keksiukų sudėlioti žodį tolerancija, todėl klasės gavo po saldžiąją raidę, kuri privalėjo turėti du receptus – tolerancijos bei keksiukų (jei neliktų paragauti, kad galėtume pasigaminti patys). Ne tik cukrus, miltai ar varškė, bet ir pasiruošimas tolerancijos dienai, šios diskusijos, kito nuomonės toleravimas, pakantumas visiškai priešingam bendraklasio ar mokytojo požiūriui sutilpo į tą kupiną šilumos žodį, kurį turime nešiotis širdyse – TOLERANCIJA.

Vėsų lapkričio keturioliktos penktadienio rytą visi mokyklos mokiniai su mokytojais susirinko į šiltą renginuką aktų salėje. Pirmiausiai apie tolerancijos aktualumą ir svarbą kalbėjo istorijos mokytoja Marytė Čeponienė bei socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė. Kiekviena klasė pristatė jų originalumui, tolerancijai išreikšti bei knygai skirtą savo puslapį su receptais. Vieni sakė, kad tolerancijos receptas sudarytas tiesiog iš daug apkabinimų ar pakantumo kitam, kiti dalinosi išminties žodžiais, originalieji dešimtokai net sukūrė repo dainą parinkdami jai atitinkamą ritmą ir reikšmingus žodžius. Žinoma, kiekvienos klasės receptas buvo vis kitoks, taip ir turėjo būti, juk tolerancija – tai pakantumas kitam, kitokiam, o žiūrovai savo toleranciją išreiškė plojimais.

Prie šešių pridėję tris gauname devynis, bet devynis galima gauti ir prie penkių pridėjus keturis ar prie aštuonių pridėjus vieną. Taip pat ir gyvenime, yra daug nuomonių pasiekti tikslui, daug kelių gyventi. Kito nuomonę, išvaizdą ir net mintis turime toleruoti. Visi mes skirtingi ir visi turime teisę būti savimi.

Glorija Trabšaitė 10 kl.