Ignalinos krašto muziejuje - jaunojo fotografo paroda

Reikia įdėmiai klausyti, kad išgirstum, reikia atidžiai žvelgti, kad išvystum, reikia menininko sielą turėti, kad tai, ką išgirdai ar pamatei, galėtum išsaugoti ir pasauliui dovanotum tas nuostabias pajautos akimirkas.

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro bendruomenė džiaugiasi savo tarpe turėdama tokį jautrų menininką – dešimtoką Dovydą Cicėną, jau daugelį metų draugaujantį su gamta, seniai nesiskiriantį su fotoaparatu ir dosniai besidalijantį užfiksuotomis akimirkomis. Todėl daugeliui šį jaunuolį pažįstančių žmonių jo autorinė, daugiau kaip trisdešimties fotografijų paroda Ignalinos krašto muziejuje tapo ne staigmena, o smagia proga pasidžiaugti Dovydo kūrybiškumu, jo gebėjimu pastebėti vabaliuko, gėlės ar saulėlydžio grožį, nuostabią gamtos formų ir spalvų dermę.

Į parodos atidarymą, vykusį prieš pat Kalėdų šventes, susirinko gausus Dovydo fotografijos darbų gerbėjų būrys: mokytojai, draugai, šeimos nariai ir giminaičiai, kiti garbūs svečiai. Renginį Ignalinos krašto muziejuje vedė Simonas Pajarskas, Dovydo klasės draugas. Pirmiausiai jaunąjį menininką pasveikino Ignalinos krašto muziejaus direktorė Vida Beržinienė, vėliau kalbėjo Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro direktorė Rima Cibulskienė, išvardindama daugybę puikių vaikino savybių bei pasiekimų, paskutinysis iš jų – rajoninio Jaunųjų talentų konkurso nugalėtojo titulas. Dovydą sveikino ir biologijos mokytoja Violeta Baltakienė, būtent ji su savo kolege – dailės mokytoja Ramute Burokaite - buvo šios parodos organizatorės. Beje, minėtos mokytojos, pastebėjusios Dovydo talentą, prieš keletą metų organizavo pirmąją – tiesa, kuklesnę - parodą mokykloje.

Pasveikinti Dovydo Cicėno atvyko ir Ignalinos miškų urėdijos urėdas Alfredas Aškelėnas, Kazitiškio seniūnas Drąsutis Jelinskas, Kazitiškio bibliotekos vedėja Rasa Trubilienė, tikime, kad jų nuoširdūs palinkėjimai išsipildys. Dar daug tą dieną buvo besigėrinčių, kalbančių ir linkinčių neprarasti kūrybinės ugnelės, bendrystės su gamta dovanojamo džiaugsmo, daug tą dieną pražydo gėlių Dovydo rankose. Subtilią nuotaiką renginyje padėjo sukurti skambėjusi gyva muzika, šokėjų atliekamas pramoginis šokis. Renginio pabaigoje Dovydas Cicėnas tarė padėkos žodžius ne tik visiems, padėjusiems surengti šią parodą, bet ir visiems, atėjusiems į ją. Atskirai buvo padėkota ir parodos rėmėjams: Kęstučiui Žemaičiui, vykdančiam individualią veiklą, KŪB „Danalta“, J. Roko firmai „Liepa“, Ž. Mudėno individualiai įmonei, VĮ Ignalinos miškų urėdijai ir informaciniam rėmėjui – laikraščiui „Mūsų Ignalina“.

Sakoma, kad didžiausius stebuklus padeda sukurti kantrybė ir nuoširdus atsidavimas pamėgtai sričiai. Esame įsitikinę, kad Dovydas visa tai turi, todėl linkime jam ir toliau stebinti mus visus paprastais dalykais, kurie jo fotografijose virsta nuostabiu menu.

Gražina Mackonienė,

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos –

daugiafunkcio centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui