Mokiniai domėjosi pasieniečio profesija

Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio  mokyklos – daugiafunkcio centro mokiniai kartu su socialine pedagoge R.Kliaugiene sausio 15 d. lankėsi sieną su Baltarusijos Respublika saugančioje Ignalinos rinktinės Puškų užkardoje.  Maloniai šios viešnagės dalyvius priėmę Ignalinos rinktinės Puškų užkardos vadas Saulius Nekraševičius ir jo pavaduotojas Valentas Rutkauskas besidomintiems pasieniečio profesija mokiniams papasakojo apie VSAT pareigūnų darbą, pasieniečio profesiją, reikalavimus ją įgyti, pristatė Pasieniečių mokyklos veiklą, paaiškino, kokiomis savybėmis reikėtų pasižymėti ketinantiems tapti valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, atsakė į mokinius dominančius klausimus.

Mokiniams pasieniečiai taip pat surengė ekskursiją po  užkardos patalpas, palydėjo į apžvalgos bokštą, iš kurio plačiai matyti vietos apylinkės ir valstybės sienos ruožą žymintys ženklai, pademonstravo tarnyboje naudojamą tarnybinį transportą, ginkluotę, termovizorinę stebėjimo įrangą, kitas specialiąsias ir technines priemones.
       Esame labai dėkingi pareigūnams už sudarytas galimybes mokiniams pajusti pasieniečio profesijos subtilybes. Pasak dalyvavusiųjų mokinių, ši išvyka išties jiems buvo labai įdomi ir naudinga.

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė