Juodoji tetulė

Kovo 20d. visa Lietuva ir visas pasaulis paminėjo visuotinę Žemės dieną. Prie pavasario lygiadienio pasitikimo prisidėjo ir Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro šauni mokinių komanda, kurią kuravo gamtos mokslų mokytoja Violeta Baltakienė.

Sužinoję, jog minėsime Žemės dieną, mokiniai džiaugėsi – mat nebus pirmų dviejų pamokų. O dar labiau viliojo kalbos, jog už viktorinos teisingus atsakymus jie gaus panašų į Žemės paviršių riešutą, o jį išlukštenę pamatys, jog ten tūno smegenų formos valgomoji riešuto dalis. Tačiau, patikėkit, ne tik dėl to visi ėjo, o atėję tikrai nepasigailėjo.

Renginio tikslas buvo ne tik paminėti Žemės dieną, bet ir sužadinti kiekvieno širdį, parodant, kas vyksta ant gyvenamosios planetos paviršiaus. Kiekvienas jaunuolis, kuris pasirodė renginyje, išėjo kupinas naujų žinių. Kai kurie dalykai, spėjimai, pranašavimai, pamatyti rodytame filme „Home“(„Namai“), šokiravo. Kaip gi mes žalojame Juodąją Tetulę, kuri mus visus nešioja...

Juodoji tetulė – tai mūsų Žemė. Jos vaidmenį renginyje vaidintoje pasakoje atliko 3g klasės mokinė Gintarė Ivanauskaitė, kuri mergaitei – 3g mokinei Simonai Cicėnaitei bei visiems žiūrovams pasakojo, kaip ir iš kur ji atsirado, ką ji veikia ir kaip kažkada senoliai ją garbino.

Mergaitė, ieškojusi Tetulės, rado ją scenoje, o susikaupę žiūrovai bandė Žemę bei meilę jai atrasti savo širdyse. Paminėjome šią pasaulinę dieną, o dabar su šypsena prisimename!

Glorija Trabšaitė, 10 kl. mokinė

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokykla –