Ir mes Kaziuko mugėje buvome

Labai gražiai kaimynėlių iš Vidiškių gimnazijos pakviesti dalyvauti Kaziuko mugėje, tuoj sukrutome tartis, kuo gi čia prekiauti, kokią nuotaką jaunikiui, ieškančiam pačios, pasiūlyti. Ilgai nesvarstę sutarėme – kadangi prekiausime keramikos dirbiniais, tai ir nuotaka – keramikė. Juk reikėjo jaunikiui ne šiaip sau žmonos, o kokį nors amatą mokančios.

Tad kovo 13 d. susikrovę pačius gražiausius keramikos dirbinius kiek tik pavežt galima, nuotaką keramikę parėdę su visa svita nubildėjome į Vidiškes, kur šurmuliavo Kaziuko mugė, žuvienės kvapas žadėjo skanius pietus. O taip, tai iš ties puikios mugės būta: vieniems į kitus pažiūrėta, šio bei to nusipirkta, o nemažai ir parduota ir dar lauktuvių parsivežta. Ilgai dar žuvienė kvepėjo, seilės varvėjo, šventinė nuotaika (nors jaunosios jaunikis ir neišsirinko, užtat vienam iš jo brolelių patiko) visur lydėjo....

Rima Cibulskienė,

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos –