Puikus žygis labai didele valtimi

Šiais metais birželio 2, 3 dienomis mokyklos mokiniai su raštinės vedėja Agne Daubariene ir technologijų mokytoju Vytautu Varnecku keliavo į žygį Aukštaitijos nacionalinio parko ežerais unikalia 20 vietų valtimi. Tai buvo neįkainojama patirtis. Išplaukėme iš Palūšės, praplaukus Lūšių ežerą pasiekėme visada lyg jūra banguojančius Asalnus. Čia pasirodė gražus Puziniškio ąžuolas, stūksantis ant aukštos kalvos. Toliau įplaukėme į Asalnykštį, kol galiausiai pasiekėme savo tikslą – Linkmeno ežerą. Juo plaukiant grožėjomės Ladakalnio vaizdu. Įdomu, kai visi plaukiame vienoje valtyje...

Pasiekę stovyklavietę šalia Linkmeno ežero galėjome atsipūsti. O kokie gražūs vaizdai atsivėrė aplinkui... Kitoje ežero pusėje stūkso Ginučių piliakalnis. Leisti laiką gamtoje – mažai kam iš mūsų patirtas, tačiau įspūdingas jausmas. Stovyklavietėje valgėme, žaidėme įvairius žaidimus. Buvo visko: ne tuo keliu nuėjome naktinio žygio metu, naktį lipome ant Ginučių piliakalnio, vieni kitus gąsdinome. Grįždami atgal į stovyklavietę patyrėme linksmų išbandymų, kadangi plaukus ir veidą šukavo medžių šakos, po kojomis painiojosi ne vietoj atsidūrę medžių kelmai. Vis tik juoko ir geros nuotaikos buvo iki soties. Grįžę į stovyklą dalinomės įspūdžiais. Vėliau daugelis miegoti ėjome, bet atsirado ir tokių, kurie per naktį laužą saugojo.

Ryte pavalgę pusryčius vėl išsiruošėme į kelionę. Irkluoti atgal neišsimiegojus... sunku. Bet įveikėme šį iššūkį per 2 valandas. Rekordas! Aišku, buvo ir miegančių, kol kiti sunkiai valtimi skrodė ežerų bangas.

Labai lauksime naujų nuotykių mūsų gražiose Ignalinos apylinkėse.

Žygeiviai