Kas yra probacija? Arba pasirink pataisos pareigūno profesiją

Probacija-sąlyginė alternatyva paskirtai laisvės atėmimo bausmei (bausmės vykdymo atidėjimas ir lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigų), kurios metu vykdoma probuojamojo priežiūra.
              Siekiant įgyvendinti šviečiamojo pobūdžio priemones apie probacijos tarnybų veikla, 2016 m. gegužės 24 d. Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus Ignalinos rajono savivaldybės teritorijoje pareigūnės Agnė Jarušauskaitė ir Aistė Bieliauskaitė 8-11 kl.mokiniams papasakojo apie Probacijos tarnybos pareigūnų veiklą, jos specifiką, funkcijas, pristatė savo profesiją, vykdomas priemones, atsakė į mokinius dominančius klausimus. Pareigūnės paliko mokyklai lankstinukų. Jaunuoliai buvo raginami rinktis pataisos pareigūno profesiją.

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė