Instaliacija „Tautiška giesmė“ Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre

Rugsėjo 1-11 dienomis mūsų mokyklos istorijoje itin svarbus įvykis – mums pristatytas unikalus, pasaulyje analogų neturintis kūrinys „Tautiškos giesmės“ instaliacija. Labai džiaugiamės, kad turėjome progą pabendrauti ir su pačiu kūrinio autoriumi, gerbiamu Juliumi Žėku. Tai įdomus pašnekovas ir lektorius, turtingas savo patirtimi ir darbais. Tiek pristatydamas kūrinį, tiek bendraudamas su mokiniais ir mokytojais Julius Žėkas labai gražiai ir nuoširdžiai mums atskleidė ne vieną mokomųjų dalykų paslaptį ir paaiškino, kaip, rodos, visai skirtingi, vienas į kitą nepanašūs dalykai dera tarpusavyje. Kūrinio autoriaus dėka sužinojome, kad šis kūrinys – tai sintezija, savyje apjungianti fizikos, akustikos, tekstilės, muzikos, poezijos, spektrografinės analizės, žakardinio audimo, optikos, instaliacijos ir kitas sritis. Smagu ir tai, kad kūrinį pamatė ne tik mūsų mokyklos bendruomenės nariai, bet ir mokiniai bei mokytojai iš Didžiasalio „Ryto“, Ignalinos ir Vidiškių gimnazijų. Mes džiaugiamės ir esame dėkingi gerbiamam Juliui Žėkui už nuoširdų bendravimą bei įdomiai ir prasmingai praleistą laiką.

Rima Cibulskienė, Naujojo Daugėliškio mokyklos-

daugiafunkcio centro direktorė