Edukacinė išvyka į Zarasus

Balandžio trečiąją mes, 2-3 ir 4 klasių mokiniai su savo mokytojomis Loreta Briedeliene ir Lina Gladkauskiene,   vykome į edukacinę išvyką po Zarasų rajoną. Ten aplankėme Stelmužės ąžuolą ir svečiavomės Šlyninkos vandens malūne, kur dalyvavome pamokėlėje „Duonelės kelias“.

Mus labai maloniai pasitiko gaspadinė su gaspadoriumi, jie pirmiausiai papasakojo apie senąsias duonutės kepimo tradicijas, supažindino su javais, iš kurių kepama duonelė ir gaminamos kruopos. Išklausę pasakojimą, kiekvienas turėjome galimybę suformuoti savo duonutę iš gaspadinės užmaišytos tešlos. Kai duonelę pašovė krosnin, buvome pakviesti aplankyti malūną. Malūnininkas paporino legendą apie velnią, tarnavusį malūne. Visiems buvo smagu sudalyvauti pašventinime miltais - juk kaip išeisi iš malūno nemiltuotas. Iškepus duonelei, buvome pakviesti prie stalo pasivaišinti razavų miltų blynais su grietine ir uogiene, gėrėme kvapnią žolelių arbatą. Parsivežėme į namus lauktuvių savo keptos duonelės, įvairių suvenyrų, taip pat puikią nuotaiką bei žinių iš lietuviškų tradicijų lobyno.

Išvykoje dalyvavusiųjų įspūdžiais pasidalino mokytoja Loreta Briedelienė