Dalyvavome Švenčionių profesinio rengimo centro profesijų mugėje

Kovo 29 d. mūsų mokyklos mokiniai, lydimi geografijos mokytojos Jolitos Bužinskienės ir socialinės pedagogės Ramunės Kliaugienės, dalyvavo Švenčionių profesinio rengimo centro organizuotoje Atvirų durų dienoje-Profesijų mugėje.

Mokyklos direktorės Mildos Gustienės-Vilniškės pakviesti susipažinti su pristatomomis profesijomis, tai ir skubėjome padaryti. Čia sužinojome apie technologinę gimnaziją, profesinio mokymo specialybes: automobilių kėbulų remontininko, socialinio darbuotojo padėjėjo, miško darbininko, apdailininko (statybininko), smulkiojo verslo organizatoriaus, padavėjo-barmeno, virėjo, smulkiojo verslo paslaugų teikėjo ir automechaniko. Mes turėjome galimybę prisiliesti prie kiekvienos specialybės ir praktiškai ją ,,pasimatuoti", todėl kai kas iš mūsų atsivežėme ir pačių pasigamintų verbų, apyrankių, kremo įdaru papuoštų iškeptų pyragaičių, išmokome gaminti kokteilius, juos patiekti, vaišinomės arbata, kava, virėjų specialybės mokinių gamintu sumuštinių tortu, kai kas net grįžo ir pas kirpėją pabuvojęs.

Visi dalyviai buvo supažindinti su mokyklos profesinio mokymo baze, mokymosi ir gyvenimo sąlygomis, neformaliuoju ugdymu.

Po naudingos profesinio veiklinimo išvykos dar apsilankėme ir Nalšios kraštotyros muziejuje Švenčionyse, apžiūrėjome ten veikiančias ekspozicijas.

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė