Aktyvūs žygiai

Laisvalaikislaikas, nepriskiriamas tokiai privalomai veiklai kaip darbas (profesinė veikla, namų ruoša), mokymasis, valgymas, miegas. Tai yra kiekvieno mūsų pasirinkimas, ką mes norime veikti pasibaigus pamokoms, darbui.

Šiais mokslo metais, kaip ir ankstesniais, mes, su mokyklos 7-12 klasių mokiniais net keletą kartų keliavome. O keliavome įvairiai: valtimis, baidarėmis, pėsčiomis... pirmasis mūsų žygis įvyko dar balandžio mėnesį, per „Darom 2017“ akciją. Antrasis buvo 2017 m. gegužės 12, 13 dienomis. Tuomet plaukėme valtimis ir baidarėmis maršrutu Palūšė – Linkmenas. Šis plaukimas, turėjęs būti lengvas, tapo geru išbandymu mūsų stipruoliams vaikinams, nes ties Pūziniškio piliakalniu šiuo metu yra tvarkomas tiltas per ežerą, o praplaukimo po juo nebelikę. Ir čia, mūsų vaikinams besigalinėjant su valtimis prie status šlaito, į pagalbą atskubėjo ten dirbantys darbininkai su traktoriumi. Prikabinę prie traktoriaus kaušo, vieną po kitos pertempė mūsų valtis į kitą kelio pusę. Likome jiems labai dėkingi J. Su puikia nuotaika plaukimą tęsėme toliau. Tik įplaukus į Linkmeno ežerą atsivėrė neišpasakytai gražus Ladakalnio ir Ginučių piliakalnio vaizdai, kurių per metus laiko mes visi labai pasiilgome.

Atplaukę į stovyklavietę įsikūrėme, pavakarieniavome ir sulaukėme svečių su puikiomis dovanomis. Mūsų aplankyti atvažiavo Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotoja Neringa. O tada prasidėjo varžybos... vienos po kitų. Rišome siūlus, ieškojome lobių, žaidėme „bulvės“. Už tai mokiniai gavo puikių sveikatos biuro prizų. Labai dėkojame jiems už parodytą dėmesį ir prizus.

Dar vienas mūsų žygis vyko 2017 m. birželio 2, 3 dienomis. Tada mes draugiškai su savimi pėsčiomis apie 10 kilometrų žygiuoti prisijungti pakvietėme Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos puikų aštuntokų būrį. Visi žygį pradėjome oficialiai jau pasibaigus mokslo metams, todėl vaikams tai buvo tarsi visų mokslo metų finišas. Draugavome, žaidėme įdomius žaidimus, varžėmės. Ir žinoma, visose rungtyse nugalėjo draugystė. Už dalyvavimą paskutiniame mokslo metų, bet tikrai ne ateinančios vasaros žygyje visi gavo ir vėl gi mūsų draugų Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro įsteigtų atminimo dovanėlių. Supratome, kad draugystė yra svarbiausias dalykas, ką gali turėti būdamas paaugliu.

Laikas nei vienam iš mūsų neprailgo, naktys prabėgo greitai, su stipriausiais prabuvome iki paryčių.

Žygių organizatorė Agnė Daubarienė