Užgavėnių karnavalas blynais kvepiančiame Daugėliškyje

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos metu stengtasi išvyti žiemą, pakviesti greičiau ateiti pavasarį. Lietuvoje ji švenčiama likus septynioms savaitėms (46 dienoms) iki Velykų.

Šiemet šią šventę mokyklos bendruomenė šventė vasario 13 d., antradienį, kartu su Daugėliškio bendruomenės ir Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų nariais Naujojo Daugėliškio kaimo seklyčioje. Čia vyko tikras Užgavėnių karnavalas. Čia sulėkė, sugužėjo ir pribildėjo daugybė persirengėlių iš Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro: „raganos“, „velniai“, „čigonai“, „žydai“, „ubagai“, „giltinė“, Lašininis ir Kanapinis... Visi kaukėti ir „maliavoti“, raiti, pėsti ir ratuoti susirinkusiems linksmą spektaklį parodė.

Prieš tai, žinoma, mokykla kvepėjo blynais, juk visi stengėsi nugalėti „Skaniausio ir gražiausio blyno konkurse“. Čia tokia didelė konkurencija buvo, jog direktorė Rima Cibulskienė įteikė net po du pirmos, antros ir trečios vietos šio konkurso nugalėtojų padėkos raštus. Na, o šaltą žiemą išvaryti Kanapinis ir Lašininis visus pakvietė į lauką. Čia visų laukė pokštai, šokiai, žaidimai, linksmybės ir, žinoma, Gavėno sudeginimas ant laužo. Dalyviai kartu su kaimo bendruomene įsitraukė į linksmų, kaukėtų persirengėlių šėlsmą: skambant akordeono garsams šoko, dainavo, trypė...

Buvo organizuoti ir įspūdingiausios, įdomiausios bei baisiausios Užgavėnių kaukės rinkimai. Įspūdingiausios kaukės padėkos raštą mokyklos direktorė Rima Cibulskienė įteikė aktyviausiems tos dienos dalyviams – priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniams ir jų mokytojoms Sigutei ir Astai, kurios visą savaitę gaminosi įspūdingas kaukes. Lašininis (Tomas Chalujevas) pelnė įdomiausios kaukės padėkos raštą, na, o „giltinė“ (Dovydas Stepaniuk) – be konkurencijos – baisiausios kaukės padėkos raštą.

Lašininio ir Kanapinio kova, kurią laimėjo Kanapinis, baigėsi linksmybėmis, prasidėjo gavėnia. Na o apie ją net mįslė yra: „Septynios mylios geležinio tilto, dešra užrakinta, kilbasa užkabinta“.

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė