Pusiaužiemio popietė

Smagu švęsti pusiaužiemį, kai aplink kalnai puraus sniego, o žandus masažuoja malonus šaltukas. Jau galime pasidžiaugti, kad gamta bunda ir žiemos jėgos silpnėja.

Sulaukę sausio 25-osios jau aiškiai matome, kad įspindo daugiau šviesos. Senoliai pasakytų –  diena jau pailgėjo per avinuko šuolį. Per pusiaužiemį mūsų senoliai budino, žadino gamtos gyvastį:  papurtydavo apšarmojusias obelis, pabelsdavo į avilius, apžiūrėdavo, ar dar likę pusė pašaro gyvuliams, ar užteks rugių duonelei  iki naujo derliaus.

Pusiaužiemio dieną šiais metais paminėjo ir 1ir 4 klasių mokiniai, dalyvavę popietėje ,,Pažadink mešką!“. Jos metu su vaikais aptarėme orų ir būsimo derliaus, metų spėjimus pagal šios dienos orus, klausėme žiemiškos pasakos apie meškiuką ir snaiges. Vėliau vaikų laukė smagiausia popietės dalis – žaidimas ,,Pažadink mešką!“. Linksmą ir turiningą popietę mokiniai užbaigė piešdami pačius įvairiausius žiemos džiaugsmus.

Pradinių klasių mokytoja

Asta Samukėnienė