Išvyka į Mindūnus

Balandžio 12 d. mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai susiruošė į edukacinę išvyką ,,Medžioklės ir žvejybos muziejai“. Kelionėje užtrukę vos valandą, pasiekėme Mindūnus. A. Truskausko medžioklės muziejuje mus pasitiko gidė. Ji vaikams papasakojo daug įdomaus apie skirtinguose žemynuose sumedžiotus gyvūnus. Na, o dar įspūdingiau buvo pamatyti realaus dydžio tų gyvūnų iškamšas. Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo muziejaus eksponatus, tarp kurių buvo ir Kanadoje nušautas šiaurinis elnias, ir liūtas iš Tanzanijos, ir Sibire sumedžiotas sidabrinis ožys, ir meška...

Toliau mūsų laukė dviejuose pastatuose įrengta Ežerų muziejaus žvejybos ekspozicija. Šiame muziejuje pamatėme įvairių žvejybos įrankių, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje, susipažinome su archaine žvejyba bei sužinojome, kaip šis verslas keitėsi. Gidė vaikams pristatė autentišką XIX a. žvejo pirkią, svirną.

Apžiūrėję eksponatus, pasiklausę įdomių gidės pasakojimų, likusią išvykos dalį mokiniai smagiai praleido šalia muziejų įrengtoje žaidimų aikštelėje. Dar ilgai visiems išliks šios išvykos įspūdžiai.

Pradinių klasių mokytoja Asta Samukėnienė

Nuotraukos mokytojos Dalios Zabulienės