Pamoka apie žodžio galią

Naujojo Daugėliškio skyriaus lituanistės Nijolė Keraitienė, Ona Lukoševičienė ir Skaidrė Pauliukėnienė pakvietė 5–IIg klasių mokinius dalyvauti projekte „Tautų išmintis patarlėse“. Jie turėjo pasirinkti patarlę, ją išversti į anglų ir rusų kalbas, iliustruoti ir pasiruošti papasakoti, kaip suprato joje slypinčią išmintį. O tada visos klasės susirinko į aktų salę ir kiekvienas mokinys pristatė savo darbelį. Vieni vertė į kelias kalbas, kiti tik į anglų arba tik į rusų, treti tiesiog paaiškino lietuvišką patarlės prasmę. Gal neretam ir baugoka buvo išeiti prieš didesnę auditoriją, bet užtat kaip smagu įveikus savo baimę ir pajutus draugų palaikymą!

Iš tiesų žodis turi nepaprastą galią – jis ir baudžia, ir gydo, jis atskleidžia ateitį ir primena praeitį. Tad antra pamokos dalis buvo skirta Gedulo ir vilties dienai paminėti. Aktų salę papuošė visų klasių karpytos ramunės, sudėliotos į Vilties žiedą. Mokiniams trumpai priminta 1941 m. birželio 14 diena, kai prasidėjo pirmieji masiniai trėmimai į Sibirą. Šeštokė Gabija Maciulevičiūtė perskaitė tremtinio Simo Račiūno eilėraštį „Toli nuo Tėvynės“ iš knygutės „Anglim ant beržo tošies“. O paskui mokiniai paskaitė tremtinės Antaninos Garmutės prisiminimų ištrauką „Mokykla druskos kasykloje“. Gerai, kad tremtinių prisiminimai užrašyti, kad liudija tikrą, gyvą, nepagražintą mūsų Tėvynės istoriją ir primena skaitantiems skaudžias gyvenimo pamokas. Norėtųsi, kad niekam daugiau netektų to patirti.

Mokytoja Nijolė Keraitienė

20220614 09030320220614 093912received 735086000969090