Ekskursija į Vilnių

Rugsėjo 26 dieną mes, dvyliktokai, bei mišri grupelė kitų klasių mokinių, lydimi mokyklos bibliotekininkės Aldonos Rudakienės, vykome į pažintinę ekskursiją į Vilnių. Atvykę niekur neskubėdami bei turėdami laiko apsižvalgėme Vilniaus Šv. Stanislavo ir Šv. Vladislavo arkikatedroje bazilikoje. Čia pasigrožėjome dailiu arkikatedros interjeru, mus sužavėjo 12 rokokinių skulptūrų, vaizduojančių Lietuvos kunigaikščius, apaštalus ir šventuosius.

Toliau sekė pagrindinis tikslas – Valdovų rūmai. Nuvykus sutartą valandą mūsų jau laukė gidė, kuri labai įdomiai ir plačiai atpasakojo Valdovų rūmų atsiradimo istoriją. 1655 m. kovojant su Rusijos kariuomene dėl Žemutinės ir Aukštutinės pilies, taip pat kaip kilo mintis Valdovų rūmus atstatyti. Žinoma, didelį įspūdį paliko čia įkurtas muziejus - Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, kuriuose pamatėme daugybę dalykų, išlikusių bei rastų iš kunigaikščių valdymo laikų: papuošalų, drabužių, batų, indų, kovos įrankių, netgi dalį ankstyviausių pilies laikotarpio mūrų. Tačiau labiausiai pribloškė kunigaikščio Žygimanto Augusto gobelenų kolekcija ir koklių kolekcija, rasta gausiausia Europoje.

Sužinoję tiek daug įdomios ir rimtos informacijos, norėjome truputį prasiblaškyti, todėl užsukome apžiūrėti Bernardinų sodo. Įėjus užvaldė harmonija ir gamtos grožis. Pasivaikščioję sode bei pasigrožėję nuostabiais rudeniškais vaizdais, skubėjome prie autobusiuko ir pilni įspūdžių grįžome namo.

Tikimės, kad ekskursijoje įgytos naudingos žinios padės lengviau išlaikyti istorijos brandos egzaminą. J

Diana Trinkūnaitė, 4 g kl. mokinė