Edukacinė kelionė

Spalio 22d. septintokai bei aštuntokai kartu su savo klasių auklėtojomis V. Baltakiene   ir T. Drabūniene bei soc. pedagoge R. Kliaugiene vyko į pažintinę edukacinę kelionę po Anykščių kraštą.

Nepabijoję šalto rudens vėjo ir atvykę į Anykščius, mūsų mokyklos mokiniai leidosi vieninteliu tokiu mūsų šalyje esančiu atrakcionu- vasaros rogučių trasa. Linksmai pralėkę 500m. trasa, nebejautėme šalčio, o patirtas adrenalinas nenuslūgo dar ilgam. Po nepakartojamų įspūdžių lipome į   Laimės žiburį pagerbti Jono Biliūno atminimo.

Vėliau nuskubėjome į senovę kvepiantį Arklio muziejų, kuris kiekvieną užbūrė liaudies menais, amatais bei eksponatais. Aplankę Arklio muziejų, nuskubėjome į Striukų sodybą, kurioje mus pasitiko tautiniais lietuvių drabužiais pasidabinusi sodybos šeimininkė Rita. Striukų sodybos šeimininkė mus pakvietė į šiltą, jaukią ir rugine duona kvepiančią gryčią, kurioje, susėdę prie ilgo šeimyninio stalo, klausėmės šeimininkės Ritos pasakojimų apie duonos vertę ir žiloje senovėje, ir mūsų laikais. Taip pat sužinojome apie senolių gyvenimą, duonos kelią, apžiūrėjome senovinius daiktus. Pasiklausę istorijų, ėmėmės svarbiausios viešnagės dalies- savo rankomis formavome duonos kepalėlį. Užkaitus tikrai senovinei krosniai ir pradėjus kepti ruginei duonai, mūsų rankomis padarytai, sėdome prie stalo ir ragavome tikrus kaimiškus skanėstus- medų, varškę, sūrį , ruginę duoną, gėrėme be galo gardžią žolelių arbatą.

Ekskursijos metu patyrėme stulbinančiai džiugių ir nepakartojamų akimirkų, patyrėme ekstremalių pojūčių leisdamiesi rogučių trasa, o savo šeimos nariams atvežėme dar šiltus duonos kepaliukus.

Septintos klasės mokinė Eduarda Kazakevičiūtė