Visuotinė pamoka „Lygūs tarp lygių“

2015 m. lapkričio 14-22 d.  - Globalaus švietimo savaitė, na o lapkričio 16 –oji - tarptautinė tolerancijos diena. Taip kartu su socialine pedagoge Ramune Kliaugiene apjungdami šios savaitės tematiką nagrinėjančias veiklas, paminėdami tolerancijos dieną bei artėjančią Vaiko teisių apsaugos savaitę, organizavome pradinių klasių mokiniams visuotinę pamoką „Lygūs tarp lygių“ . Renginuką, kurio tikslas buvo padėti jiems geriau suvokti žmogaus teises, skatinti pagarbą įvairovei, empatiją bei solidarumą su visuomenės grupėmis, vedė mokinių tarybos narės Eduarda Kazakevičiūtė (8 kl.) ir Dovilė Kriugiškytė (9 kl.).

Renginys pradėtas paskaita apie toleranciją, mažųjų klausinėta, ar jie žino, kas yra tolerancija, kam ji reikalinga. Vėliau ir kalbėta, ir žaidimų pagalba aiškintasi lygybės, diskriminacijos, pagarbos ir draugiškumo kitokiam svarba gyvenime, ką reiškia būti tolerantišku, vis pabrėžiant, jog TOLERANTIŠKIEMS BŪTI LABAI SVARBU.

Pradinukai aktyviai atsakinėjo, dalijosi mintimis, atliko užduotis. Po žaidimų - laukiamiausia dalis – tolerantiškiausio berniuko ir mergaitės apdovanojimai. Visą savaitę pradinėse klasėse ūžė „Tolerantiškiausiųjų rinkimai“. Šių rinkimų tikslas - išrinkti tolerantiškiausius klasių berniukus ir mergaites ir paskatinti juos nenustoti būti tolerantiškais, rodyti pavyzdį kitiems. Taip pat paskelbta geriausiai užduotis atlikusi komanda. Visi vieni kitiems pasiplojome ir renginuką pabaigėme animacinio filmuko „Bjaurusis ančiukas“ peržiūra.

Tikimės, jog laikas neprabėgo veltui ir ši netradicinė pamoka nebuvo pamiršta vos užtrenkus aktų salės duris. Norime tikėti, kad kiekvienas susimąstė ir pagalvojo, ar jis vis gi yra tolerantiškas, o gal net nutarė ką nors keisti savyje ir savo poelgiuose.

Juk sakoma, jei nori pakeisti pasaulį, pradėk nuo savęs.

Eduarda Kazakevičiūtė, 8 kl.