Dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Vilties aitvaras“

Gegužės mėnesio pabaigoje gavome Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą prisijungti prie Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimo dalyvaujant pilietinėje iniciatyvoje „Vilties aitvaras“.

Šiemet minime 79-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. „Aitvaras“ kaip simbolis, žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis, kaip ir žmonių svajonės, yra laisvas ir plazdenantis ore. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės ir galimybės rinktis. Tačiau svajones, viltį galėjo turėti, neišsiduodant ir tvirtai saugant savo širdyje.

Į savo mokyklos birželio mėnesio netradicinių veiklų sąrašą įtraukėme ir pilietinę iniciatyvą „Vilties aitvaras“. Taigi birželio 11–12 dienomis pakvietėme 5–10 klasių mokinius gaminti VILTIES AITVARUS iš popieriaus ar kitų medžiagų, arba, nesant galimybei, pasiūlėme mokiniams nupiešti aitvarus, kuriuos galėjo pasidaryti vaikai, būdami Sibiro platybėse.

Nuoširdžiai ačiū mokiniams, atsiliepusiems į šį kvietimą ir atsiuntusiems savo sukurtus aitvarus bei klasių auklėtojams ir socialinei pedagogei už bendradarbiavimą.

Direktorė Rima Cibulskienė