Tolerancijos dėlionė

Kas yra tolerancija?

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, pagalba, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

Kam reikalinga tolerancija?

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių – jie skiriasi išorine išvaizda: odos, akių, plaukų spalva ir pan., skiriamės ir savo mąstymu, būdu, gebėjimais ar pomėgiais. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų ir, žinoma, kai kurie gali nemėgti mūsų, tačiau visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimams. Tik taip galėsime jaustis saugiai. Toleruoti – reiškia suvokti, kad kitokių ypatybių turintis žmogus nėra blogesnis ar menkesnis.

Mokinių tarybos nariai, kurie mokosi nuotoliniu būdu, savo klasės grupėse pasidalino mintimis, kas yra Tolerancija, kam ji reikalinga, gamino dėliones, piešė piešinius ir taip paminėjo Tolerancijos dieną.

Ačiū už pagamintą piešinį-dėlionę Gretai Kardelytei, o Augustei Danilevičiūtei ir Editai Baltakytei už piešinius.

O štai pradinių klasių mokiniai, kurie mokosi mokykloje, kuruojami tikybos mokytojos Linos Guobienės taip pat diskutavo apie toleranciją ir kūrė vieną bendrą dėlionę, į kurią sutalpino savo mintis. Ačiū ir jiems už puikų darbelį.

Socialinė pedagogė Loreta Grinevičienė

1605540155920 ( )IMG 20201119 123241 ( )IMG 20201119 123342 ( )IMG 20201119 123422 ( )