Išvyka į Šventos mitologinį taką

Vasarai įsibėgėjus baigėsi mokslo metai pradinukams. Norintiems smagiai praleisti laiką mokykloje, birželio 17 dieną pradėjo veiklą dieninė vasaros stovykla. Susirinkusius stovyklautojus skyriaus vedėja supažindino su stovyklos taisyklėmis ir veiklomis. Po pusryčių vaikai skubėjo į mokyklinį autobusėlį, kuris juos vežė į Šventos pažintinį mitologinį pėsčiųjų taką.

2014 m. Sirvėtos regioniniame parke įkurtas pažintinis pėsčiųjų takas ,,Mitologija‘‘, kurio ilgis 1,3 kilometro. Šioje atkarpoje yra 17 skulptūrų, kuriose įkūnytos senosios lietuvių dievybės ir mitologinės būtybės. Tako pradžioje stovyklautojai susipažino su dievų trejybe: pasaulio kūrėju Dievu, Perkūnu ir požemio dievu Velinu. Vaikams kelią per mišką nuo skulptūros prie skulptūros rodė paukštelis. Eidami taku jie aplankė Lazdonos, Kelukio, Žemynos, Javinės, Upinio, Zuikių dievo, Gabijos, Maumo ir kitas dievybių skulptūras. Vaikams labiausiai patiko Kelukio, Krematos ir Maumo būtybes vaizduojantys kūriniai. Pažintį su Šventos mitologiniu taku stovyklautojai užbaigė miško aikštelėje grodami lauko muzikos instrumentais.

Mokytojos Sigutė Luneckienė ir Asta Samukėnienė

received 297328972111583received 336699327865516received 495231865065859