Pasaulinė turizmo diena Daugėliškyje

I

Rugsėjo 27 d. sporto salėje įvyko Pasaulinės turizmo dienos paminėjimas. Jame dalyvavo ,,Keliauk, pažink, nenurimk“ būrelio nariai. Renginio metu mokiniai buvo supažindinti su Pasaulinės turizmo dienos istorija, Šiaurietišku ėjimu. Sužinojome, kad turizmas atsirado kaip būdas kovoti su alkoholiu (1841 m.). Daugiau nei po šimto metų, 1979 m. rugsėjį, Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija, siekiant skatinti asmenų mobilumą, fizinį aktyvumą ir kultūrinį pažinimą, inicijavo Pasaulinės turizmo dienos minėjimą. Nuo 1980 metų rugsėjo 27-oji diena visame pasaulyje yra minima kaip Pasaulinė turizmo diena. Po to mokiniai lauke praktiškai išbandė šiaurietišką ėjimą su lazdomis. Grįžę į salę, mokiniai sprendė galvosūkius, žaidė judriuosius žaidimus.

Būrelio vadovas Juozas Švogžlys

II

Rugsėjo 27 d. - pasaulinę turizmo dieną paminėjo ir 1–4 klasių mokiniai. Jie spalvino stilizuotą Ignalinos rajono žemėlapį. Mokiniai susipažino su gražiomis ir lankytinomis Ignalinos rajono vietovėmis. Daug kas buvo nauja ir netikėta. Kaip smagu vis daugiau ir daugiau pažinti savo kraštą!

Mokytojos Dalia Zabulienė ir Asta Samukėnienė

unnamed (Copy)