Kalba - langas į pasaulį

"Kalba - nesusipratimų šaltinis", - byloja A. de Sent Egziuperi savo filosofinėje pasakoje "Mažasis princas". Tačiau vargu ar be jos apsieitų nors vienas iš mūsų. Kalba neabejotinai yra vienas iš svarbiausių žmogaus gebėjimų, ji mums padeda bendrauti, reikšti mintis, džiaugtis knygų, kino ar muzikos teikiamais malonumais. Kalbų mokėjimas atveria mums langą į platųjį pasaulį.

Spalio 1-ąją Naujojo Daugėliškio mokyklos - daugiafunkcio centro ir Naujojo Daugėliškio skyriaus mokiniai sugužėjo į aktų salę paminėti kasmetinės Europos kalbų dienos. Mokiniai buvo supažindinti su oficialiosiomis ir darbo kalbomis Europoje, taip pat galėjo sužinoti Europos kalbų dienos minėjimo tikslą bei prisiminti Babelio bokšto istoriją. Šia proga buvo surengtas konkursas - viktorina "Kalba - langas į pasaulį". Pirmoje viktorinos dalyje klasių komandoms teko atlikti testą, antrojoje dalyje – užduotis „Užaugink kalbų medį“. Kai klasės atliko užduotis, buvo skaičiuojami balai ir renkami nugalėtojai, kuriais tapo devintokai, antrojoje vietoje liko 3g klasė, o trečiojoje -dešimtokai.

Su gera nuotaika užbaigėme renginį ir nekantriai laukiame, kada galėsime panaudoti įgautas žinias.

Aistė Ragaišytė,

9 klasės mokinė