,,Vainiką pinsim, kalėdų lauksim”

Tokiu pavadinimu organizuotas renginys sujungė dvi adventinės popietės dalis į vieną harmoningą visumą, dvi vietos institucijas į vieną draugišką kolektyvą, kūrusį adventinį grožį, išreikštą vainiko simboliu.

Adventinis vainikas - tai šviesos simbolis pačiu tamsiausiu metų laiku. Kiekvieną savaitę vis daugiau uždegamų šio vainiko žvakių primena, kad artėjame į Šviesos laikotarpį, kuomet ir saulė atsigręžusi ima artėti link mūsų po mažytį žingsnelį ilgindama dieną…

O kas dar nesuspėjo nusipinti adventinio vainiko, pats metas tai padaryti. Taip pamanė Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro bendruomenė ir pirmąjį advento penktadienį pakvietė visus į popietę ,,Vainiką pinsim, Kalėdų lauksim”. Kiekviena klasė su savo auklėtojomis pynė advento vainiką, kuriuo žadėjo pasipuošti savo klasę.

Renginys prasidėjęs mokykloje persikėlė į Naujojo Daugėliškio kaimo seklyčią, kur šios seklyčios laisvalaikio organizatorė Aldona Jankauskienė su grupele kūrybingų moterų visus svetingai priėmė pasveikindamos adventinio laikotarpio dainomis. Dainų melodijos skatino pajusti šio laikotarpio sakralumą ir susikaupus susikurti iš turimų gamtinių medžiagų – visžalių šakelių, šieno, samanų, kankorėžių, riešutų, linų galvučių, džiovintų augalėlių ir uogų - patį gražiausią adventinį simbolį.

Ne tik dirbome, kūrėme, bet ir stebėjome, kaip sekasi kaimynėms, mokėmės viena iš kitos, o paskui drauge grožėjomės darbo rezultatais. Įsitikinome, kad rankų šiluma, geras žodis ir kantrybė kuria nuostabius dalykus. Mums, mokyklos - daugiafunkcio centro darbuotojoms, buvo smagu pabūti ir pasimokyti iš Daugėliškio krašto bendruomenės moterų, kurios daug išmoko ir daug kūrybinių paslapčių sužinojo dalyvaudamos projekte „Daugėliškio krašto bendruomenės viešųjų amatų centro steigimas“.

Kiekvienas sukurtas vainikas atrado savo vietą, kur papuoštas gyvomis šviesos liepsnelėmis padės laukti gražiausios metų šventės – Kalėdų. Nuoširdus pasidalinimas, mokymasis vieniems iš kitų ir bendradarbiavimas taip pat sukuria šviesą ir skleidžia nematomą, bet juntamą šilumą.

Gražina Mackonienė,

Naujojo Daugėliškio mokyklos –