Tarptautinės antikorupcijos dienos paminėjimas

Jungtinių Tautų iniciatyva kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Jos paskirtis – atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.

Gruodžio 9 d. Tarptautinė antikorupcijos diena buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Renginį vedusi socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė papasakojo, kas yra korupcija, kokia yra jos daroma žala. Buvo nagrinėjama korupcijos reiškinio problema ir būdai  jai pasipriešinti, kalbėta apie įstatymų numatytą atsakomybę už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Kartu papasakota ir apie naująją Lietuvos valiutą – eurą, organizuotas mini konkursas 9 – 4g klasėms.

Mokiniai atlikę užduotį „Kaip kovoti su korupcija?” siūlė tokius korupcijos sprendimo receptus: „Mokėti darbuotojams didesnius atlyginimus, bausti imančius ir duodančius kyšį, šviesti jaunimą, įrengti vaizdo kameras įstaigose” (9 kl.), „…netylėti, manome, kad padidintos algos ženkliai sumažintų korupcijos atvejų” (10 kl.), „Neduoti ir neimti kyšių, pranešti STT, patarti kitiems nedaryti nusikaltimo, nebūti kyšio ėmėju” (3g kl.), „…labiau bausti ir imančius, ir duodančius kyšį, kad kiti bijotų…” (4g kl.).

Moksleiviams išaiškinta antikorupcinio švietimo svarba akcentuojant, kad tik nuo mažens formuojant sąžiningo elgesio įpročius ir tradicijas galima užaugti ir būti sąžiningu ir doru savo valstybės piliečiu.

Tikime, kad ankstyvas antikorupcinis švietimas ir korupcijos prevencija yra labai svarbios priemonės, siekiant išgyvendinti šį negatyvų reiškinį ir ugdyti mokinių vertybines nuostatas.

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro vyr. socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė