Profesinio veiklinimo išvyka į Uteną

2014 m. gruodžio 17 d. 3g –4g klasių mokiniai vyko į Uteną. Mokiniai lankėsi Utenos kepyklėlėje – kavinėje „Vanilinis dangus“. Čia jie domėjosi verslininko ir konditerio profesijomis. Apsilankymo metu buvo supažindinti su konditerijos gaminių kepyklos veikla, darbuotojų pasirengimu, pareigomis, įmonės produkcijos gamybos procesu, žaliavų tiekimu. Kepyklėlės šeimininkas Povilas Jankauskas įdomiai papasakojo, kaip iš buvusio emigranto tapo Lietuvos verslininku, šios profesijos sunkumus ir naudą.

Smagu, kad mokiniai čia nebuvo pasyviais stebėtojais, jie uždavė daug papildomų klausimų, kai kurie jų net kūrė verslo idėjas ateičiai.

Vėliau vykome į Utenos apylinkės prokuratūrą. Čia mus maloniai priėmė vyriausias prokuroras Audrius Mačerauskas ir prokuroras Rimantas Jurkevičius. Teisininkai papasakojo apie prokuratūros struktūrą, skirtingų darbuotojų funkcijas, darbo priemones, pamatė, kokia yra prokuroro apranga teismo metu, nagrinėjo atskirų nusikaltimo atvejus ir gresiančias už tai atsakomybes.

Nuoširdžiai dėkojame Utenos apylinkės prokuratūros darbuotojams ir MB „Vanilinis dangus „ savininkams už suteiktą galimybę apsilankyti jų vadovaujamose įmonėse.

Vyr. socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė