Penktokų išvyka

Kovo 25 dieną mes, penktos klasės mokiniai, kartu su klasės auklėtoja B. Česliokiene ir socialine pedagoge R. Kliaugiene dalyvavome profesinio orientavimo renginyje – ,,Pažintis su policininko profesija“. Čia susipažinome su policijos darbe naudojamomis transporto ir specialiosiomis priemonėmis: policijos kateriu, džipu, konvojavimui (sulaikytųjų pervežimui) skirtu automobiliu, matėme ir automobilį su greičio matavimo įranga, mobiliojo patrulių būrio automobilį su specialiosiomis priemonėmis...

Mums labai patiko policijos kateris: visi džiaugėmės galėdami jame pasėdėti, nusifotografuoti. Didelio dėmesio sulaukė ir policijos automobiliai. Mokiniai pakaitomis lipo į juos, bandė signalo garsą ir įsivaizdavo save esantys policijos pareigūnai. Turėjome progą apžiūrėti policininkų ginklus, palaikyti juos rankose.
         Nemažiau įdomi buvo ir antroji išvykos dalis į Ignalinos krašto muziejų. Čia muziejininkės M.Kirkienės dėka, susipažinome su senovės lietuvių vestuvinėmis apeigomis, vestuviniais drabužiais, muzikos instrumentais, apžiūrėjome senovines vestuvines nuotraukas. Sužinojome, kaip seniau iš linų gamindavo drobę, ją lygindavo, puošdavo, ką nuotakos kraudavosi į kraičio skrynią.
         Daug naujo sužinojome ir apie senovės žvejybos verslą, žvejybos įrankius, mūsų rajono ežerus ir juose gyvenančias žuvis.
        Na, o itin sužavėti likome meninkės Galinos Charbedijos pagamintomis įspūdingo grožio lėlėmis.
5 klasės mokinė Roberta Paukštytė