Kodėl savam krašte ir tvoros žydi?

Mokykloje vyko rajono lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinio būrelio renginys, skirtas Etnografinių regionų metams, „Savam krašte ir tvoros žydi“. Jam buvo ruoštasi iš anksto: visos mokyklos gavo užduotis pristatyti savąjį kraštą ir iš jo kilusius garsius žmones, paruošti tarminį pasakojimą, padainuoti liaudies dainų.

Tad ir sugužėjo į susitikimą visų mokyklų atstovai, tik dūkštiečiams autobuso gedimas koją pakišo. Šventiškai papuoštoje aktų salėje susirinko mokyklų atstovai, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Gražina Mackonienė, PMMMC direktorė Rimutė Šiaudinienė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos direktorė Elena Sekonienė, Ignalinos kabelinės televizijos, „Naujos vagos“, „Mūsų Ignalinos“ žurnalistai. Renginį vedę Simona Cicėnaitė ir Simonas Pajarskas pradėjo mūsų rajono poetės Nijolės Labuckaitės-Bielinienės eilėmis, kurios ne kartą skambėjo ir vėliau. O kadangi, pasak profesoriaus Česlovo Kudabos, Ignalinos rajonas – tarsi mažytė Lietuva, tai ir keliavome po jį, vieni kitų išmone pasigrožėdami. Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija pristatė rajono centrą, priminė legendą apie Igną ir Liną. Vidiškiečiai savo krašto įžymybes pateikė keliuose stenduose. Daugėliškėnai dešimtokai praskleidė šio krašto senovės puslapius, Ignalinos gimnazija tarmiškai apžvelgė Ceikinių ir Mielagėnų apylinkes. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija supažindino su ryčiausiu Lietuvos pakraščiu. Visų mokyklų atstovai pasakojo tarminius tekstus. Daugėliškio mokyklos garbę čia deramai gynė penktokas Virginijus Bilaišis.

Kitas renginio puslapis – žymių kraštiečių pristatymas ir liaudies dainų dainavimas. Čia irgi buvo įdomu tiek patiems pasirodyti, tiek kitų pasiklausyti. Sutartinai dainas traukė ir mūsų mokyklos dainininkai – Diana Trinkūnaitė, Viktorija Juchnevič, Ieva Steniulytė, Laura Leleika, Tomas Gluchovas.

O tada prasidėjo judriausia dalis: kiekviena mokykla turėjo pamokyti kitus savo krašto ratelių ar žaidimų. Ją pradėjo mūsų devintokės smagiu šokiu „Kalvelis“, paskui į smagų ratelį įsisuko didelis jaunimo būrys. Pabaigoje vyko refleksija, kur visi pasitikrino, kas sužinota. Renginį apibendrino PMMMC direktorė Rimutė Šiaudinienė ir mūsų mokyklos direktorė Rima Cibulskienė, kuri įteikė dalyvavusioms mokykloms padėkos raštus ir saldžias dovanėles. Tikimės, kad po renginio tvoros iš tiesų pradės žydėti ir niekam nebesinorės iš savojo krašto išvykti.

Mokytoja Nijolė Keraitienė