Nuodai iš gamtos

„Nuodai iš gamtos“ – taip šiemet pavadintas Ignalinos rajono bendrojo ugdymo mokyklų rajoninis chemijos konkursas aštuntų klasių mokiniams. Šį kartą jis vyko Naujojo Daugėliškio mokykloje – daugiafunkciame centre, nes konkurso pereinamoji taurė pernai vykusiame chemijos konkurse atiteko I – ąją vietą iškovojusiems daugėliškiečiams. Pagal susitarimą, po metų konkursas vyksta nugalėtojų mokykloje.

Todėl balandžio 28 dieną pas mus sugužėjo štai tokios aštuntokų komandos: „Kolbutės“ iš Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos, mokytoja Raminta Trinkūnienė, „Šarminiai“ iš Vidiškių gimnazijos, mokytoja Jurgita Ragauskienė, „Priešnuodžiai“ iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, mokytojas Stasys Keraitis, „Inertiniai“ iš Dūkšto mokyklos, mokytoja Jurgita Ragauskienė ir mūsų komanda „Senas automobilis“, mokytoja Genovaitė Panavienė.

Iš pradžių kiekviena komanda turėjo prisitatyti. Šią užduotį komandos atliko ir rimtai, ir linksmai, o svarbiausia – įdomiai. Nors aštuntokai chemijos mokslo vaisius ragauja tik pirmus metus, iš jų pačių lūpų išgirdome, kad chemija nelengvas, bet įdomus dalykas. Vėliau mokiniams teko atlikti pačias įvairiausias užduotis, kurias parengė ir konkursą vedė Ignalinos gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Laimutė Šimonienė. Žinoma, ne visiems ir ne viską pavyko teisingai atlikti, tačiau mokiniai, išgirdę teisingus atsakymus, manau juos prisimins dar ilgai. O kokia puiki išimtis buvo pritaikyta atliekant kai kurias užduotis – tai komandai padėjusių pasiruošti mokytojų patarimai.

Visų komandų užduotis tikrino ir vertino garbinga trijų narių komisija: pirmininkė Laimutė Kibildienė, Ignalinos kultūros ir sporto centro metodininkė, narės – Tatjana Leškevičienė, Ignalinos kultūros ir sporto centro metodininkė ir Rima Kilkuvienė, Ignalinos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro metodininkė.

Turiu pastebėti ir tai, kad mokiniai ne tik varžėsi, bet ir klausėsi renginio vedančiosios pateiktos įdomios informacijos apie nuodus iš gamtos. Gal kiek ir keistoka, kad mus supanti nuostabiai graži gamta yra apsiginklavusi....... nuodais. Taip taip, nuodais. Tad būkim budrūs ir nepamirškime, kad ne viskas aplink mus vien gražu, naudinga ir sveika.

Galiausiai, įveikus visas užduotis ir komisijai susumavus rezultatus, visų aštuntokų ausys išgirsti nekantravo, kam ir kiek taškų šiame konkurse surinkti pavyko. Ir.... komisijai šiek tiek paplušėjus, jos pirmininkei Laimutei Kibildienei rezultatus paskelbus paaiškėjo, kad III vietą užėmė Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos komanda „Priešnuodžiai“, II vietą - Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro komanda „Senas automobilis“, o I vieta ir konkurso pereinamoji taurė atiteko komandai „Šarminiai“ iš Vidiškių gimnazijos. Vadinasi, po metų aštuntokai susitiks ir varžysis Vidiškėse.

Rima Cibulskienė,

Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos –