Konferencijoje ,,Pažinimo džiaugsmas‘‘

2015 - 05 - 14 dieną grupė mūsų mokyklos mokinių dalyvavo rajoninėje jaunųjų mokslininkų konferencijoje ,,Pažinimo džiaugsmas‘‘. Diana Trinkūnaitė (4g kl.), Laura Lileika (4g kl.), Simonas Pajarskas (10 kl.), Dovydas Cicėnas (10 kl.) ir Eduarda Kazakevičiūtė (7 kl.) pristatė sukurtą filmą ,,Su meile apie gimtąjį kraštą‘‘. Laura Leleika papasakojo apie filmo kūrimo idėją. ,,Nedaug kraštų gali pasigirti jų žemėse skambėjusiomis Sapiegų, Pliaterių, Radvilų, Goštautų pavardėmis. Daugėliškio žemės priklausė Barborai Radvilaitei. Čia dar menamas Jekaterinos II kelias, Napoleono kelias, Kazimiero ir Izabelės Pliaterių akmuo.

Gyvendami Daugėliškyje didžiuojamės ne tik šio krašto istorijos klodais, bet dvasingais, išmintingais šio krašto šviesuoliais, su kuriais teko pabendrauti.‘‘ Diana Trinkūnaitė papasakojo apie susitikimą su mūsų mokyklos geografijos mokytoja, kraštotyrininke Ona Česliokiene, kuri priminė Daugėliškio mokyklos istoriją, papasakojo apie mokyklos kraštotyros kampelį, lankytinas Daugėliškio apylinkės vietas. Visą kūrybinę grupę sujaudino krašto šviesuolės, tremtinės, tautodailininkės Natalijos Kričelienės papasakota gyvenimo istorija. Senolė papasakojo apie savo pomėgį – siuvinėjimą kryželiu, rodė savo rankdarbius. Apie savo senelį, rezistentą Joną Pajarską papasakojo jo anūkas, dešimtos klasės mokinys, Simonas Pajarskas. Laura tęsė pasakojimą apie Ireną Luneckienę, kurią drąsiai galime vadinti ,,Dainų karaliene‘‘. Moteris prisiminė tuos laikus, kai buvo kviečiama į koncertus, vakarones, liaudies dainų konkursus. Eduarda Kazakevičiūtė apibendrino, kad buvo aplankytos įdomiausios, gražiausios Daugėliškio apylinkės vietos, pabendrauta su šio krašto žmonėmis, sukurtas filmas ,,Su meile apie gimtąjį kraštą‘‘, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas senolių sukauptai gyvenimo patirčiai. Praleisti laiką su žmonėmis, kurie kalba ir žodžiais, ir akimis, ir širdimi – tai yra džiaugsmas. Pažinimo džiaugsmas.

Kūrybinės grupės vadovė Neringa Mudėnienė