Ar Šeimos dienos šventė Jums tokia pat svarbi kaip ir šventos Kalėdos, Kūčios?

Ar šeimos dienos šventė Jums tokia pat svarbi kaip ir šventos Kalėdos, Kūčios? Ar Jums kvietimas į šeimos šventę, švenčiamą Jūsų vaikų, anūkų mokyklose – brukalas? Ar šeima – tai vertybė?

Visos Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro mokinių šeimos gavo spalvingą kvietimą dalyvauti šeimų šventėje. Ir kaip džiugu vaikams(būtent vaikams), kai tėvai, nepaisydami laiko trūkumo, lieka neabejingi bei dalyvauja šiame, tradiciniu tapusiame, jau šeštą kartą Naujojo Daugėliškio mokykloje – daugiafunkciame centre rengiamame renginyje. Užjaučiame tuos, kurie negalėjo atvykti ir pabūti mūsų jaukioje aplinkoje tarp artimiausių žmonių. Kita vertus, ar šeimų diena jūsų mintyse prilygsta Kalėdoms?

Šventę šventėme gegužės penkioliktą – bet ar svarbi data, jei ji ir nebūtų oficialioji? Bet ji yra oficiali. Gegužės penkioliktoji – tai šeimų diena. Mano manymu, šios dienos spalva kalendoriuje turėtų būti raudona. Pasistengsiu, kad ji raudona būtų ir mano galvoje. Tai gan ypatinga, įsimintina diena mūsų mokyklos mokiniams. Mes patys ruošiamės, patys kuriame, stengiamės, repetuojame, kad parodytume tėvams ką nors šilto, pavyzdžiui, padovanotume scenarijuje minėtas, mūsų širdyse slypinčias saulytes.

Renginį pradėjome mažiausiųjų mokyklos mokinių – nulinukų pasirodymu, o po jų šilto šokio kvietėme pasisakyti mūsų mokyklos šeima tapusius žmones, kurie Naujojo Daugėliškio mokyklą – daugiafunkcį centrą lydi kone visose šeimos šventėse. Šiais metais, mokyklos vyriausiems mokiniams, besimokantiems pagal vidurinio ugdymo programą, tapus Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Naujojo Daugėliškio skyriumi, pradėjome artimiau bendrauti su Didžiasalio „Ryto“ gimnazija bei gimnazijos direktore Elena Sekoniene, kuri šventės pradžioje džiaugėsi atvykusi, o ir išvykdama gyrė mokinius už smagų pasibuvimą.

Šeimas džiugino kiekviena klasė savo šokiais, dainomis, vaidinimais. Tiesa, ne tik mokiniai mūsų mokykloje geba suregzti pasirodymą, bet ir mokytojai, administracija, tarp jų ir Naujojo Daugėliškio mokyklos – daugiafunkcio centro direktorė Rima Cibulskienė tiesiog stebina nušlifuotais sambos bei kitų šokių judesiais. Ar jūs pažįstate dar tokių „kietų“ direktorių? Muzikos mokytoja Gitana Lazauskienė ir pradinių klasių mokytoja Dalia Zabuliene padovanojo dainą viso pasaulio stebuklams – mamoms, o vėliau leido ausims mėgautis klausant dainos „Jūreivis“. Kaip neploti tokiems šauniems bei aktyviems pedagogams – mūsų mokyklos šeimai?

Kokį jautrų pasirodymą padovanojo tie, kuriems jau tuoj, jau visai tuoj teks palikti mokyklos šeimą. 4g klasė sukosi, šoko valso ritmu. Jie sužadino daugelio, galbūt per daug primityviai, saulytėmis pavadintas širdis. Ir čia tu supranti, kad visada ateina laikas, kai turi su kuo nors skirtis. Todėl reikia džiaugtis kiekviena akimirka. Ir ta, kai močiutė kalba apie jaunystę, apie tai, kaip buvo anksčiau. Tau neįdomu? Aš visada pagalvoju, kad kartais būna per vėlu. Kartais per vėlu pradėti branginti šeimą. Tai vertybė, šeimų diena turėtų prilygti Kalėdoms...

Glorija Trabšaitė, Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio

mokyklos – daugiafunkcio centro dešimtokė