Pilietinė iniciatyva „Ilgesio pieva“

Tarptautinė komisija, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Šiemet minime jau 74-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17500 žmonių.

Šiais metais paminėjimas pavadintas „Ilgesio pieva“. Daugelio tremtinių prisiminimuose išliko žydinti, lietuviška, įvairiaspalvė pieva su ramunėmis, rugiagėlėmis ir aguonomis, kurią matė tremtiniai pro medinio vagono plyšius.

Mūsų mokykla prisijungė prie šios akcijos, siekdama pagerbti buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius artimuosius, pažįstamus ir kaimynus. Gaminome pievų gėles, susirinkę salėje klausėmės buvusių tremtinių pasakojimų ir dainų. Gėlėmis papuošėme tremtiniams ir partizanams atminti skirtą kryžių.

Istorijos mokytoja Marytė Čeponienė.