Išvyka į Nalšios muziejų ir Sirvėtos regioninį parką

Šeštos ir septintos klasių mokiniai rugsėjo dvidešimt trečią dieną lankėsi Švenčionių Nalšios muziejuje ir Sirvėtos regioniniame parke. Atvykus į muziejų, mus pasitiko muziejininkė, kuri iš karto visus suintrigavo, sakydama, kad muziejuje sukaupta daugiau kaip 52000 archeologijos, gamtos, istorijos ir etnografijos eksponatų.

Keliaudami epochomis, žavėjomės sukauptais eksponatais. Stabtelėjome etnografijos skyriuje ir įdėmiai klausėmės pasakojimo apie mūsų krašto amatus, verslus. Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre visus sužavėjo gyvybės medis, simbolizuojantis nenutrūkstamą gyvenimo tėkmę. Jo viduje klausėmės sakmių . Taigi užburiančioje aplinkoje turėjome galimybę pasinerti į stebinantį mitų pasaulį. Paskui keliavome pažintiniu taku, kurio ilgis 1340 metrų. Takas, vingiuojantis per eglėmis ir beržais apaugusias Šventos miško kalveles, supažindino mus su lietuvių mitologija. Jame pastatytos žymių Lietuvos skulptorių padarytos akmeninės skulptūros – mitologiniai senųjų baltiškųjų dievybių simboliai. Mitologiniai mediniai paukščiai nurodydavo teisingą kryptį, apsaugodavo mus, kad nepasiklystume. Išvyka mokiniams ir mokytojoms paliko didelį įspūdį, puikią nuotaiką ir daug žinių, kurios pravers kasdieniniame gyvenime.

Bronė Česliokienė (šeštos klasės auklėtoja)

Neringa Mudėnienė (septintos klasės auklėtoja)