Akcija ,,Konstitucija gyvai‘‘

Spalio dvidešimt penktoji - svarbiausiojo mūsų šalies įstatymo - Konstitucijos diena. Santūriai nusiteikusi ir mūsų mokykla sudalyvavo pilietinėje akcijoje „Konstitucija gyvai“, akcentuojančioje pilietines vertybes ir nuostatas: laisves, teises ir pareigas.

Truputį pasukę galvas, kaip išskirtiniau galėtume paminėti šią svarbią šaliai dieną, 3g klasės mokiniai surengė mokinių ir mokytojų eiseną mokyklos koridoriais. Visa mokyklos bendruomenė susirinko pirmojo aukšto fojė, išsirikiavo poromis ir ėjo per visą mokyklą klausydamiesi 3g klasės mokinės Glorijos Trabšaitės skaitomų teisių ir garsiai kartodami 3g klasės mokinio Simono Pajarsko griežtai tariamas pareigas. Juk visi puikiai žino savas teises, tik neretai pamiršta taip pat egzistuojančias pareigas! Vargšelis kybojo plakatas su surašytomis pareigomis, toks neskaitytas, nenužiūrėtas, o štai ėmėme ir prisiminėme jį! Istorijos mokytojos Marytės Čeponienės inicijuoti, nusprendėme paminėti šią ne tik Lietuvos valstybei, bet ir kiekvienam piliečiui reikšmingą dieną. Tad triukšmingai ir pilietiškai skanduodami visi nužygiavo iki pat aktų salės, kur vyko mokyklos rikiuotė.

Bent akimirkai prisiminėme, kad esame piliečiai, turintys ne tik teises, bet ir pareigas. Gera būti pilietiškais!

3g klasės mokinė Glorija Trabšaitė