Paminėta Pasaulinė AIDS diena

Gruodžio 1 - oji – Pasaulinė AIDS diena. Jos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS. Pažymint šią dieną Naujojo Daugėliškio mokykloje – daugiafunkciame centre vyko vienas skaitlingiausių prevencijos renginių – protmūšis „AIDS: geriau žinoti!“. Šiame intelektualiame žaidime dalyviai varžėsi, kas greičiau atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse.

Mokykloje renginys vyko dviem etapais: pirmajame etape dalyvavo jaunesnieji, 5-8 klasių, moksleiviai ir mokyklos darbuotojai, antrajame – vyresniųjų moksleivių komandos. Dalyvavę mokiniai ir mokytojai šią dieną segėjo tarptautiniais prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS žmonėmis, simboliais - raudonaisiais kaspinėliais. Pirmajame etape nugalėjo „Viruso“ komanda (po papildomo klausimo), aplenkusi 3 komandas varžoves („Penketukas“, „Smalsučiai“ ir „Kaporal“), o antrajame nugalėtojais tapo „Pimpačkiukai“, taip pat aplenkę tris komandas: „Sargius“, „Igorisius“ ir „Beviltiškus“.

Laimėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Dėkojame protmūšyje kartu su mokiniais dalyvavusiems ir juos palaikiusiems mokytojams Neringai Mudėnienei ir Vytautui Varneckui, specialiajai pedagogei Bronei Česliokienei, bibliotekininkei Aldonai Rudakienei ir, žinoma, operatyviai dirbusiom abiem taškų skaičiavimo ir atsakymų tikrinimo komisijoms!

Soc.pedagogė Ramunė Kliaugienė