Šv. Agota, Duonos diena

Vasario penktą dieną 6 klasės auklėtoja Bronė Česliokienė ir 7 klasės auklėtoja Neringa Mudėnienė pakvietė šeštokus ir septintokus į bandelių kepimo popietę ,,Kepu, kepu bandeles‘‘, skirtą Šv. Agotos, Duonos dienai, paminėti. Popietės pradžioje auklėtojos supažindino mus su Šv. Agotos dienos reikšme, pasakojo apie Šv. Agotos, Duonos dienos, papročius ir spėjimus. Apie duonelę lydėjusius papročius pasakojo septintokės Emilija Šakėnaitė, Saulė Rastenytė, Vida Petkelytė.

Kita popietės dalis vyko buities kabinete, kuriame gaminome mielinę tešlą, o kol ji kilo, atsakinėjome į viktorinos klausimus. Geriausiai sekėsi šeštokui Danieliui Rogovui ir septintokei Saulei Rastenytei. Šie mokiniai greičiausiai ir teisingiausiai įminė mįsles apie rugius ir duoną, puikiai išsprendė kryžiažodį ,,Patarlės ir priežodžiai apie duoną‘‘, žinojo, kokiais gražiais vardais mūsų senoliai duoną vadindavo.

Laukiamiausia popietės dalis – bandelių kepimas. Kiekvienas mokinys savo rankomis prisilietė prie šiltos, purios, kaip teigė auklėtojos, vaikystę primenančios tešlos, savo rankomis formavo bandeles. Bandelės įdarą kiekvienas rinkosi pagal skonį: Emilijos mamytės Virginijos kriaušių uogienę, Vidos mamytės Sonatos obuolienę, auklėtojos Bronės Česliokienės gardžiai nosį kutenantį spirgučių įdarą, auklėtojos Neringos Mudėnienės troškintų raugintų kopūstų įdarą, pagamintą pagal Sibiro tremtinių receptą. Iš buities kabineto sklindantis bandelių aromatas nepaliko abejingų!

Taigi pasigardžiuodami valgėme bandeles, vaišinome mokytojus ir duonelei skyrėme tokius žodžius: ,,Ji kasdieninė – ir ta pati, ir vis kitokia. Ji visada reikalinga žmogui!‘‘.

Emilija Šakėnaitė, septintokė