Viktorina ,,Neieškok žodžio kišenėje‘‘

Kovo 9 dieną mokykloje vyko renginys, skirtas Gimtosios kalbos dienai paminėti, kurį organizavo lietuvių kalbos mokytojos S.Ramelienė ir N.Mudėnienė. Po keturių pamokų penktokai, šeštokai, septintokai ir aštuntokai buvo pakviesti į viktoriną ,,Neieškok žodžio kišenėje‘‘.

Viktorinoje rungėsi 2 komandos - ,,Gudručiai‘‘ (6,7 kl.) ir ,,Protuoliai‘‘ (5,8 kl.). Ir dalyviams, ir sirgaliams reikėjo parodyti žinias iš literatūros, gramatikos, kalbos kultūros: nurodyti ištraukų iš grožinių kūrinių pavadinimą ir autorių, atkurti poezijos kūrinių eilutes, parašyti autorių ir ,,pasiklydusio‘‘ kūrinio pavadinimą, įminti mįsles, ištaisyti žargonybes, barbarizmus, svetimybes, pasakyti daiktų pavadinimus, ištaisyti netaisyklingus sakinius, pabaigti palyginimus. Komandos ir sirgaliai buvo aktyvūs, rodė savo žinias, kūrybiškumą, atsakinėdami kalbėjo taisyklingai, aiškiai, garsiai. Pasidžiaugusi komandų darbu, mokinių žiniomis mokyklos direktorė R.Cibulskienė paskelbė viktorinos nugalėtojus. Pirmąją vietą užėmė ,,Gudručių‘‘ komanda, antrąją - ,,Protuolių‘‘komanda. Viktorinos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Tikimės, kad įgytos žinios pravers kasdieniniame gyvenime. Juk ne veltui liaudies išmintis byloja: ,,Ką išmoksi – ant pečių nenešiosi‘‘!

Neringa Mudėnienė, lietuvių kalbos mokytoja