Viešojo kalbėjimo pamoka mokykloje

Galbūt jūs pranešėjas? Daugelis mano, kad tik keletas žmonių gali pasakyti efektyvią viešą kalbą ar pranešti įspūdingą pranešimą, o visi likusieji yra priversti nenustygti vietoje, burbėti panosėje ar šluostytis prakaitą nuo kaktos prieš išeidami kalbėti į viešumą. Viešasis kalbėjimas daug ką tikrai labai gąsdina. Daugeliui žmonių baisu net ir padeklamuoti eilėraštį klasėje. Iš tikrųjų, ši baimė kažkodėl kausto daugelį.
Žinoma, reikia daugiau ar mažiau bijoti, tačiau vis tiek kalbėti. „Niekada neleiskite baimei jūsų užvaldyti. Kad ir kaip baisu būtų, nebijokite kalbėti viešai. Paprasčiausiai sužinokite, kaip tai daroma ir jauskitės profesionaliai! Yra keletas gudrybių, kuriomis reikia naudotis, kad kalba būtų įtaigi ir sužavėtų klausytojus!“,- taip mūsų, Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre, 2016 m. kovo 30 dieną pasakoti apie viešąjį kalbėjimą pradėjo ilgametę patirtį televizijoje turintis seimo narys Rokas Žilinskas. Atvyko jis pačiu laiku, prieš mokinių lietuvių kalbos kalbėjimo žodžiu patikrą. Dviejų pamokų metu, mokiniai klausėsi patarimų, ką daryti, kad kalbėjimas prieš auditoriją sukeltų kuo mažiau streso. Atlikome ir keletą pratimų, skirtų atsipalaiduoti prieš pasiruoštą kalbą. Tai buvo naudingai praleistas laikas, mokiniams suteikęs daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

Raštinės vedėja Agnė Daubarienė