Šeimos šventė Naujajame Daugėliškyje

,,Šeima... Koks gražus šis žodis ir kokią didelę reikšmę turi kiekvieno žmogaus gyvenime. Ji panaši į nedidelį ratą, susidedantį iš artimų žmonių, kuriame kiekvienam yra saugu, kiekvienas yra išklausomas, paguodžiamas, kiekvienas yra reikalingas...‘‘ Šiais žodžiais į susirinkusius kreipėsi renginio vedėjai Akvilė Rybnikovaitė (3g kl.), Danielė Paukštytė (3g kl.) ir Povilas Bubulis (10 kl.).

Jau septintą kartą Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre buvo minima Tarptautinė Šeimos diena. Gegužės 20 dieną mokinių tėvai, globėjai, seneliai bei kiti bendruomenės nariai pasigėrėti savo sūnelių, dukrelių bei globotinių pasirodymais sugužėjo į šventei papuoštą mokyklos sporto salę. Ir ne tik pasigėrėti, bet kartu su vaikais dalyvauti viktorinoje ,,Mes mylim savo kraštą‘‘, skirtoje Ignalinos 150-ajam jubiliejui.

Jaukią renginio dvasią kūrė nuoširdūs Ignalinos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Gražinos Mackonienės ir mokyklos direktorės Rimos Cibulskienės sveikinimo žodžiai, mokinių ir mokytojų dainos, šokiai. Bendruomenės nariai negailėjo vieni kitiems padrąsinančio žodžio, šypsenos. Susirinkusius žavėjo visų klasių pasirodymai. Begalinę meilę pačiam artimiausiam ir brangiausiam žmogui – mamai – perteikė septintokė Emilija Šakėnaitė, atlikdama dainą ,,Mamai‘‘. Patys mažiausieji mokyklos mokiniai, mišri priešmokyklinio ugdymo grupė, smagią nuotaiką dovanojo šokiu ,,Nai, nai, nai‘‘(mokytoja Sigutė Luneckienė). 1-3 klasių šeima džiugino daina ,,Pavasaris‘‘ ir šokiu ,,Sėjau rūtą‘‘ (mokytoja Dalia Zabulienė). Pajudėti šokio aikštelėje kartu su 2-4 kl.mokiniais kvietė pradinių klasių mokytoja Lina Gladkauskienė. Žiūrovus išjudino ir nemažai pasekėjų sulaukė ir penktokai, atlikdami šokį – mankštą (mokytoja Rasa Žalnierukynaitė).

Muzikos mokytoja Gitana Lazauskienė ir septintokė Emilija Šakėnaitė skyrė dainą jubiliejų švenčiančiai Ignalinai. Mokyklos moksleiviai ir mokytojai stebino šventės dalyvius savo puikiais balsais, susiliejusiais į nepakartojamą dainų pynę. Skambėjo mokytojų atliekama Daugėliškio giesmė. Linas Martinkėnas(5 kl.), Samanta Kajėnaitė(6 kl.) ir Greta Kardelytė(3 kl.) atliko dainą ,,Konvalijų žiedai‘‘. Mokytojos Dalia Zabulienė ir Gitana Lazauskienė žiūrovams pristatė dainą ,,Pušelė‘‘. Šventės dalyviai klausėsi aštuntokų atliekamos dainos ,,Labas rytas‘‘, dešimtokų Gedimino Guogio, Renato Juchnevičiaus ir Akvilės Žilėnaitės dainos ,,Viena diena‘‘.

Visiems susirinkusiems buvo pristatytas konkursui ,,Aš čia gyvenu‘‘sukurtas filmas ,,Su meile apie gimtąjį Daugėliškio kraštą‘‘, kurio autoriai Eduarda Kazakevičiūtė(8 kl.), Simonas Pajarskas(3g kl.), Dovydas Cicėnas(3g kl.) ir mokytoja Neringa Mudėnienė.

Šventei įpusėjus, visi mokiniai, atsidėkodami tėveliams, dainavo Ligito Kernagio dainą ,,Tegyvuoja tėvai‘‘.

Renginio pabaigoje mokyklos direktorė Rima Cibulskienė dėkojo šeimoms, įteikė prizus viktorinos ,,Mes mylim savo kraštą‘‘ nugalėtojams ir kvietė po renginio apžiūrėti keramikos būrelio dirbinių parodą. Tradiciškai šventės pabaigoje – visų lauktas mokytojų pasirodymas. Mokyklos direktorė Rima Cibulskienė kartu su mokytojomis Lina Gladkauskiene ir Neringa Mudėniene dovanojo ekstravagantišką tango.

Netrūko tą dieną nuoširdžių šypsenų, sveikinimų, padėkų. Svarbiausia - kiekvienas jautėsi šios didelės šeimos narys. Šeimos, kurioje kiekvienas yra laukiamas, palaiko vienas kitą ir draugiškai skatina tobulėti.

Skirmantė Ramelienė, lietuvių kalbos mokytoja

Neringa Mudėnienė, lietuvių kalbos mokytoja