Turistinis žygis su puikia pažintine ekskursija ir edukacine programa

                      2016 m. gegužės 26, 27 dienomis Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro 6,7 klasių mokiniai kartu su mokytoja Brone Česliokiene ir raštinės vedėja Agne Daubariene išvyko į puikią pažintinę ekskursiją Mindūnuose, Molėtų rajone. Aplankėme Mindūnų žvejybos muziejų. Mindūnuose 1988 m. įkurtame Ežerų žvejybos muziejuje saugomi vietos gyventojų naudoti žvejybos prietaisai. Šio muziejaus ekspozicija įrengta dviejuose pastatuose, kuriuos jungia lauko ekspozicija ir senovinė eglišakių tvora. Čia galima pamatyti įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje ir kaip šis verslas kito. Muziejuje yra įspūdingas 4 metrų ilgio luotas. Labai svarbus šio radinio amžiaus nustatymas, todėl luotu susidomėjo Lietuvos ir Norvegijos archeologai. Ignaliniečio, bene garsiausio Lietuvos medžiotojo Antano Truskausko trofėjų kolekcija taip pat rado namus Mindūnuose. Čia prieš dvejus metus atidaryta A.Truskausko vardo medžioklės ir gamtos ekspozicija tapo turistų traukos centru. Įvairiose pasaulio kampeliuose sumedžiotų laimikių iškamšos – puikus kelrodis po gyvūnijos pasaulį. Mokiniai liko sužavėti gidžių pasakojimais apie senovinius žvejybos ypatumus, egzotinių žvėrių medžioklę.

                      Aplankę muziejus, vykome prie Mindūnų apžvalgos bokšto, jo aukštis siekia net 39 metrus ir yra aukščiausias Lietuvoje. Drąsiausieji užsiropštė iki pat jo viršaus ir grožėjosi atsivėrusiu vaizdu aplinkui.

                      Atsisveikinę su ežeringu Molėtų kraštu, grįžome į savąjį kraštą, Savulių kaimą Ceikinių seniūnijoje. Ten stovi puiki mokytojos Neringos sodyba, kurioje leidome visą likusį ketvirtadienį ir penkadienio rytą, džiaugėmės puikiu oru, mėgavomės žygio malonumais.

                      Po dienos malonumų visų žygio dalyvių laukė edukacinė lietuvių kulinarijos paveldo programa, kurią organizavo lydinčios mokytojos Bronė Česliokienė, Neringa Mudėnienė ir raštinės vedėja Agnė Daubarienė. Mokytojos kūreno senovinę krosnį (pečių) ir gamino mūsų krašto patiekalą – cilcienį – virtų bulvių košę, pagardintą pakepintais svogūnais ir lašinukais. Po kelių valandų laukimo, sėdėdami aukštaitiškoje pirkioje prie ilgo stalo, valgėme garuojantį cilcienį su krosnyje paskrudinta plutele, kabinome šaukštais naminį rūgpienį ir klausėmės mokytojos Bronės Česliokienės pasakojimo apie šio patiekalo istoriją, kuris, anot mokytojos, primena aukštaitišką vaikystės skonį.

                      Taigi, kelios dienos prabėgo nepastebimai. Svarbiausia, kad visi pabuvome kartu, o buvimas kartu sušildo, atveria, sujungia...


Raštinės vedėja Agnė Daubarienė
ir šeštokai

Dabar naršo

Dabar svetainėje 102 svečiai (-ių) ir narių nėra