Išvyka į Puškų užkardą

Gegužės 31 d. mokyklos mokiniai, lydimi socialinės pedagogės R. Kliaugienės ir bibliotekininkės A. Rudakienės, dalyvavo Vaikų gynimo dienai skirtame renginyje Ignalinos rinktinės Puškų užkardoje. Šventės metu užkardoje taip pat vyko atvirų durų diena, kurioje galėjo apsilankyti visi besidominantys pasieniečių profesija. Šventę atidarė Puškų užkardos vadas Saulius Nekraševičius, dalyvavo svečiai iš Latvijos, koncertą dovanojo Visagino kūrybos namų auklėtiniai. Visi vaikai buvo pavaišinti ledais, o visi šventės dalyviai – labai skania pasieniečių koše ir arbata su sausainiais. Mokiniams ypač patiko Branduolinių objektų apsaugos dalinio kinologų parodyta bendroji programa su tarnybiniais šunimis, ypač imituotas valstybės sienos pažeidėjų sulaikymas.  Norintys galėjo susipažinti su pasienyje naudojama  technika, ginkluote, pakilti į stebėjimo bokštą, pašaudyti iš pneumatinių šautuvų lauko tire ar pasiplaukioti Prūto ežeru tarnybiniu kateriu.

Na, o ateity, ką gali žinoti, galbūt dalis moksleivių  pasirinks pasieniečio profesiją ir saugos Lietuvos valstybės sieną.

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė