Susitikimai su įdomiais žmonėmis

Jau tapo tradicija rugsėjo mėnesį 9-10 klasėse vykdyti projektą „Svečiuose“. Per užsienio kalbos (rusų) pamokas mokiniai papasakoja vieni kitiems, kur pabuvojo per vasarą, su kuo susitiko. Kitose pamokose bendraujama su konkrečiu žmogumi.

Šįkart pasikvietėme mokyklos socialinę pedagogę Ramunę Kliaugienę. Dar vaikystės draugai pasiūlė Ramunės šeimai atvykti į Rusiją, Sankt Peterburgą. O ten visko tiek daug: baltosios naktys, Ermitažas, muziejai, parodos, koncertai ir žmonės, paslaugūs, paprasti, nuoširdūs. R. Kliaugienė pateikė labai daug nuotraukų, skaidrių, videoįrašų. O kad mokiniams būtų dar įdomiau, teisingi atsakymai į pateiktas užduotis virsdavo kaupiamais balais ir skaniais rusiškais šokoladukais, saldainiais. Kiekviena pamoka buvo integruota su kitais mokomaisiais dalykais: muzika (dainuojantys ir šokantys fontanai), literatūra ( A. S. Puškinas), matematika ( kelionės išlaidas rubliais paversti eurais, atstumas tarp miestų), fizika ir astronomija ( pakeliami tiltai per Nevos upę ir baltosios naktys), dailė ( miesto architektūros stiliai), geografija ( Sankt Peterburgo geografinė padėtis), istorija ( miesto atsiradimas, pavadinimų kaita, caras Petras I), etninė kultūra, dorinis ugdymas. Atrado savo vietą pamokose ir karjeros ugdymas ( keistos profesijos, pvz., fontanų prižiūrėtojas). Gyvi vaizdai ir gyvas žodis padeda geriau prisiminti. Vadovėliuose beliko atlikti gramatines užduotis. Kitą mėnesį lauks kontrolinis darbas iš temos „Svečiuose“. Ir jei kažką svarbesnio bus pamiršę mokiniai, tikrai bus leista vėl pasikviesti Ramunę Kliaugienę, kad padėtų parašyti. Kai tikiesi pagalbos ir žinai, kad ją gausi, tikrai nebaisūs nei savarankiški, nei kontroliniai darbai.

Rusų kalbos mokytoja

Virginija Kamarauskienė