Rugsėjo 9 – oji – diena „Mes prieš patyčias“

Rugsėjo 9-ąją švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė kartu su Lietuvos Prezidentės inicijuotos akcijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadore žurnaliste Daiva Žeimyte mokyklose paskelbė dieną „Mes prieš patyčias“.

Mūsų mokykla taip pat prisijungė prie šios akcijos. Rugsėjo 9 ir 22 d. mokiniai žiūrėjo  įkvepiantį vieno stipriausių motyvatorių pasaulyje Niko Vujičičiaus (Nick Vujicic) pasakojimą.

Nikas Vujičičius yra vilties ženklas milijonams įvairių tautų žmonių. Dėl savo fiziologinių trūkumų  Nikas patyrė daugybę patyčių. Jis nuo gimimo neturi nei rankų, nei kojų, tačiau tai jo nesustabdė įrodyti sau ir kitiems, jog mėgautis gyvenimu galime ir turime kiekvienas. Įveikęs milžiniškus sunkumus, jis baigė net 2 aukštuosius, sukūrė nuostabią šeimą, kartu su žmona augina du vaikus, o laisvalaikiu plaukioja banglente, šokinėja su parašiutu, nardo ir džiaugiasi kiekviena diena.

Savo vaizdo pasakojime jis dalijosi sėkminga patirtimi, kaip jam pavyko sustabdyti patyčias ir kaip kiti žmonės gali padaryti tą patį.

Jo pasakojimo vaizdo įrašą galima rasti interneto svetainėje www.mespriespatycias.lt.

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė