Saugaus eismo klasėje

Pirmosios saugaus eismo gatvėse ir keliuose žinios vaikams suteikiamos jau pirmoje klasėje. Mokiniai sistemingai mokosi pažinti kelio ženklus, eiti pėsčiųjų perėja, pasirinkti saugiausią maršrutą į mokyklą ir namo.

Įgytas žinias mūsų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukai galėjo pasitikrinti spalio 19 dieną Saugaus eismo klasėje Utenoje. Ši klasė Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate įrengta siekiant sudaryti mokiniams sąlygas ugdyti ir plėtoti savo kaip eismo dalyvio saugaus eismo kompetenciją, gilinti teorines ir praktines saugaus elgesio kelyje žinias.

Saugaus eismo klasėje pareigūnai mokinius supažindino su dviratininko taisyklėmis, priminė apie pėsčiųjų elgesį sankryžose, kiemuose, gatvėse, kalbėjo apie keleivių vežimo taisykles, parodė kelis Amsio saugaus eismo filmukus. Jie priminė vaikams šviesoforo signalų reikšmes, mokė kaip apsisaugoti nuo eismo įvykių tamsiuoju paros metu ir paaiškino, kodėl yra reikalingas atšvaitas. Ypač policijos pareigūnai mokė vaikus gatvėje neskubėti, ragino būti atidžiais ir atsargiais. Puikiai įrengtoje klasėje moksleiviai pasijuto kaip tikri eismo dalyviai ir vėliau žinias įtvirtino praktiškai: mokėsi gatvę pereiti pėsčiųjų perėjoje, tinkamai važiuoti velomobiliu ar paspirtuku, jiems buvo matuojamas ūgis. O linksmiausia buvo tai, kad išvažiavo ne tuščiomis - susitikimo pabaigoje kiekvienas gavo dovanų po šviesą atspindinčią liemenę ir atšvaitą.

Vaikams laikas praleistas Saugaus eismo klasėje neprailgo, o įgytos žinios tikrai pravers ateityje. Į namus visi grįžo laimingi, pilni įspūdžių, pagilinę saugaus elgesio žinias, tikėdamiesi, kad visiems šie mokslo metai bus saugūs.

Už kvietimą apsilankyti Saugaus eismo klasėje esame dėkingi Ignalinos r. policijos komisariato pareigūnei Jūratei Pernavienei, o už nemokamą kelionę - mokyklos direktorei Rimai Cibulskienei.

Mes tikime, kad susitikimai su policijos pareigūnais skatina vaikus vengti netinkamo elgesio kelyje, taip pat ugdo vaikų gebėjimą pastebėti netinkamą kitų žmonių elgesį kelyje, gatvėje bei palaipsniui formuoja atsakingą požiūrį į savo ir kitų saugumą kelyje.

Mokytoja Asta Samukėnienė

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė