Dalyvavome Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skaitymuose

Lapkričio 14–20 dienomis vyksta dvidešimtoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ji tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančius žmonių – dvigubai tiek, kiek suvažiuoja į garsųjį Roskildės festivalį.

Antradienį ir mes susėdome klausytis istorijų, skaitomų visose Šiaurės šalyse,  Baltijos šalyse ir kitur Europoje.

Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome – tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Jau dvyliktą kartą šioje skaitymo šventėje dalyvaujame ir mes, mažieji Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro 1-4 klasių mokinukai. Šių metų tema – Ateitis Šiaurės šalyse.

Skaitymams mums buvo pasiūlyta norvegų rašytojo Stiano Hole'o apysaka vaikams „Garmano vasara“.

„Šiais laikais mus be atvangos blaško telefono skambučiai, internetas, televizija. Literatūra ir skaitymas duoda mums progos atsikvėpti ir pasinerti į knygų pasaulį. Jausmas, kurį mes visi patiriame, žinodami, kad skirtingose šalyse tuo pačiu metu klausomės to paties teksto, yra nuostabus mūsų bendrystės liudijimas“ – sako Anne Malmström, Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekto vadovė.

O gavę dovanų dar labiau apsidžiaugėme. Vienas iš mūsų ateityje nukeliaus į mūsų visų sugalvotą šalį.

Mokytoja metodininkė

Lina Gladkauskienė