Gruodžio 1 – oji - Pasaulinė AIDS diena

AIDS/ŽIV tema yra aktuali visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Mokiniai mažai žino apie šią ligą, dažnai neįvertina esamos situacijos ir ligos grėsmės. Siekdami atkreipti mokinių dėmesį į šią problemą, 2016 m. gruodžio 1 d., Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre 9 ir 10 klasių mokiniai buvo pakviesti stebėti prof. dr. Sauliaus Čaplinsko paskaitos „AIDS: GERIAU ŽINOTI!”.

Paskaitos metu mokiniams buvo pasakojama, kas tai yra ŽIV ir AIDS, kaip galima užsikrėsti ir susirgti, kaip galima apsisaugoti, kokie mitai vis dar gaubia ŽIV ir AIDS, kodėl ŽIV paplitimas mūsų kaimynystėje yra vienas didžiausių ir kodėl nepavyksta sustabdyti ŽIV epidemijos.

Informatyvioje paskaitoje buvo pateikta vaizdinė medžiaga, kurioje puikiai atsispindi šios klastingos ligos užsikrėtimo keliai bei tai, ką apie ŽIV ir AIDS turi žinoti kiekvienas.

Socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė