Adventinė popietė

Iš Tavo rankos, Dieve, gaunu savo rytą,

Iš Tavo rankos ir šviesi darbų diena,

Iš Tavo rankos man ir laimė mano krito,

Ir praeitis, ir dabartis, ir rytdiena.

Ant Tavo delno mūsų tėviškės sodybos,

Ir mūsų sodai, ir šilojai, ir laukai,

Ir mūs maža širdis tik tol, tik tol rami bus,

Kol savo rankoj kaip balandį ją laikai.

Šiais Bernardo Brazdžionio eilėraščio ,,Iš tavo rankos" posmais renginį pradėjo 3 klasės mokinė Austėja Pakšijevskytė.

Adventas – rimties ir susikaupimo metas. Artinasi Kūčių naktis. Dangus žvaigždėtas, naktimis šąla. Žmonės keturioms savaitėms užsidarę ir užsklendę duris, užstūmę langines. Jie atidėjo visus didžiuosius rūpesčius, darbus ir sotūs ramiai ilsisi šiltose trobose. Mat šventės netoli...

Pirma renginio dalis rami, netriukšminga, atitinkanti advento dvasią. Kartu su mokiniais pačių pasidarytais žaisliukais papuošėme eglutę. Sužinojome advento vainiko atsiradimo istoriją, uždegėme keturias žvakutes (kiekviena jų turėjo savo reikšmę). Susėdę prie Kūčių stalo, sužinojome, kodėl ant stalo patiekiama 12 patiekalų, atsilaužę duonos gabalėlį, linkėjome sveikatos, laimės, gerų metų, minėme mįsles, sekėme pasakas, dainavome adventines dainas.

Vėliau mokiniai buvo kviečiami burti. Paslaptingieji puodeliai parodė, ar tai bus turtingi metai, ar sotūs, o gal laukia kelionė... Buvo liejamas vaškas ir iš susidariusių vaško figūrų spėjama, kas laukia ateinančiais metais.

Renginio antra dalis jau triukšmingesnė, žaismingesnė, atitinkanti Kalėdų nuotaiką. Žaidėme daug žaidimų. Dainuojant dainą ,,Oi, atvažiuoja šventa Kalėda'' į salę atbildėjo Kalėda. Jis atkeliavo iš krašto, kur miltų kalnai, midaus upės, pieno ežerai, saldainiais lyja, riestainiais sninga. Kartu pašokęs, pažaidęs, išdalinęs dovanas, iškeliavo pas kitus vaikus. Smagi buvo šventė.

Mokytoja  Dalia Zabulienė